Hazard ndërron profesion, bëhet “DJ” për turmën e tifozëve

0

Vendi i tretë në Botëror nuk ka kënaqur aspak futbollistët e kombëtares së “Djajve të Kuq”, por populli belg nuk ndaj të njëjtin mendim me ta. “Gjenerata e Artë” e Belgjikës e ka nxjerrë këtë vend nga një “terr futbollistik” që ka zgjatur për më shumë se tri dekada.

Ditën e sotme kombëtarja belge u prit nga mijëra tifozë të mbledhur në qendër të Brukselit dhe për t’i argëtuar ata mendoi ylli i skuadrës Eden Hazard, i cili për pak minuta ndërroi profesion duke u kthyer në një “DJ” për turmën prej mijëra tifozësh.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.