Rezultate zhgënjyese në Basketboll, Kosova dhe Shqipëria e nisin me humbje

Kombëtarja e Shqipërisë dhe përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kanë zhvilluar ditën e sotme ndeshjet e…

VIDEO | Mallkimi i Francës vazhdon, Spanja nuk e lëshon “fronin” e Europës

Përfaqësuesja spanjolle e femrave në Basketboll është shpallur fituese e Europianit. “La Roja” ka mundur në…

Gjiganti Janis, kush është basketbollisti që mahniti NBA?

Janis Antetokounpo u shpall lojtari më i mirë në NBA këtë sezon, me basketbollistin grek që…

Basketboll femra: Sh.K.B.Tirana në finale, Flamurtari tenton të shmangë derbin

Faza play-off në basketboll për femra ka mbërritur tashmë në epilog, sepse po mbyllen gjysmëfinalet. Sh.K.B.Tirana…

Teuta nuk ia del, Blokotehna kurorëzohet kampione e Ligës Ballkanike

Teuta e Durrësit nuk ia ka dalë të shpallet kampion i turneut të Ligës Ballkanike. Përballja…

Skandal në NBA, lojtari i Dallas akuzohet për përdhunim!

Një skandal ka ndodhur në basketbollin amerikan. Letonezi i Dallas Maveriks, Kristaps Porzingis, është akuzuar për…

“T’i thyej kockat, ty dhe gruas tënde”, Westbrook zbulon shkakun e tërbimit

Ndeshjet e kampionatit amerikan të basketbollit dhuruan spektakël si gjithmonë, por edhe grushte mes lojtarëve dhe…

Donçiç: Në NBA është më lehtë të shënosh se sa në Europë

Talenti slloven Luka Donçiç i ka lënë të gjithë me gojë hapur me paraqitjet e tij…

Fitore historike e Prishtinës, “pret biletën” për në raundin e 1/16-ave

Skuadra e basketbollit Z Mobile Prishtina ka arritur një fitore historike ndaj ekipit të njohur turk…

Basketbolli në “linjë”, luhen sot gjysmëfinalet e Kupës

Kupa e Shqipërisë në Basketboll zhvillon sot ndeshjet gjysmëfinale. Këto takime zhvillohet në “Feti Borova” dhe…

Basketboll/ Gjysmëfinalet e Kupës, hidhet shorti

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra e meshkuj. Ndeshjet…

VIDEO | E pabesueshme, basketbollisti zhyt topin në koshin e tij

Një episod i pabesueshëm ka ndodhur në një ndeshje basketbolli në Amerikë. Basketbollisti i Universitetit të…

Viti fantastik i Realit, Perez: Kampionë të dyfishtë për herë të parë në histori!

Reali i Madridit ka dominuar 5 vitet e fundit futbollin europian, duke fituar katër herë Champions…

Flamurtari tregon pse është “mbreti”, fund pathyeshmërisë së Tiranës

Flamurtari në basketboll për femra e kishte nisur ngadalë kampionatin dhe i lëshoi terren Sh.K.B.Tiranës, që…

Kreu pa frena: Tiranat bëjnë detyrën, Flamurtari merr hak ndaj Vllaznisë

Flamurtari fiton thellësisht 95-62 ndaj Vllaznisë në basketboll për femra, në ndeshjen e zhvilluar në Vlorë,…

Tirana “origjinale” nuk ndalet, Flamurtari fiton ndeshjen e inateve ndaj Tiranës “B”

Sh.K.B. Tirana, siç quhet ndryshe klubi Tirana në basketboll për femra, vazhdon të kryesojë kampionatin, pas…

Basketboll femra/ Duel tiranas në krye, Flamurtari lëshon terren

Ndeshje rivalesh në Vlorë. Për të përcaktuar skuadrën fituese duhen madje edhe minutat shtesë. Flamurtari-Tirana në…

Derbi është i Teutës, dorëzohet Goga Basket

Gjergj Vyshka Teuta në basketboll për meshkuj nuk di të ndalet. Pasi ka fituar në mesjavë…

Debutuesit shkëlqejnë në “NBA”, Ejton mund i vetëm “Rockets”

Shumë ndër zgjedhjet e para të draftit të 2018-ës bënë debutimet e tyre këtë të mërkurë…

Mbrëmja e artë e basketbollit durrsak, Teuta fitore ballkanike

TEUTA – AKADEMIK BULTEKS 99′      89-86 (18-22, 19-16, 21-15, 17-22/14-11) Teuta: Gorea, Lasku (5),…

Estradë me basketbollin shqiptar, 2 ekipe me emrin TIRANA!

Në Shqipëri çfarë nuk sheh e dëgjon, por kur mendon se i ke parë të gjitha,…

Vazhdon hegjemonia e SHBA-ve, kampione bote për të tretën herë radhazi

Përfaqësuesja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në basketbollin e femrave ka arritur një tjetër triumf…

Festa e bardhekaltërve, Z Mobile Prishtina mposht kampionët e Holandës

Z Mobile Prishtina ka fituar ndeshjen e parë të fazës së kualifikueseve të Ligës Kampionëve në…

Dedikimi i veçantë i Leo Mesit: Unë jam Manu Xhinobili i futbollit!

Manu Xhinobili shpalli tërheqjen nga basketbolli me datë 27 gusht dhe lamtumira e tij ka prekur…

Brajant sqaron zërat e rikthimit: Tifozët e mi kundër Xhejms? Do ndryshojnë mendje

Kobi Brajant është një nga basketbollistët më të mëdhenj të historisë dhe një ikonë e ekipit…

VIDEO | Fenomeni 12-vjeçar i basketbollit, askush si Roks

Shumica prej nesh kanë patur në shkollë një djalë të gjatë. Kur vinte rasti për të…

Kosova U18 një hap larg historisë, në finale të Europianit!

Kosova U18 është kualifikuar në finalen e Kampionatit Europian të Basketbollit. Në divizionin C dardanët do…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online