Debutuesit shkëlqejnë në “NBA”, Ejton mund i vetëm “Rockets”

0

Shumë ndër zgjedhjet e para të draftit të 2018-ës bënë debutimet e tyre këtë të mërkurë në majën e basketbollit botëror “NBA”. Ai që spikati më shumë Deandre Aiton i “Phoenix Suns”, që ishte zgjedhja e parë e draftit. Aiton debutoi ndaj “Dallas Mavericks”.

Aiton e mbylli ndeshjen me 18 pikë dhe gjashtë asiste, ndërsa skuadra e tij fitoi me rezultatit 121-100. Slloveni Luka Donçiç, i cili ndodhej në krahun tjetër të fushës shënoi dhe pikë në këtë takim.

Mo Bamba ishte një ndër debutuesit që impresionuan publikun. I futur në lojë nga stoli për skuadrën e “Orlando Magic”, Mamba që ishte zgjedhja e gjashtë e draftit, arriti të shënonte 13 pikë ndaj “Miami Heat”, si dhe kreu një përformancë të mirë në fazën mbrojtëse.

Basketbollisti më i mirë i ndeshjeve të para, ka qenë padyshim Entoni Dejvis, i cili regjistroi 32 pikë, tetë asiste dhe tri bllokime në fitoren 131-112 të “Neë Orleans Pelican” ndaj “Houston Rockets”.

Rezultatet e ditës së mërkurë

Milwaukee Bucks 113-112 Charlotte Hornets

Detroit Pistons 103-100 Brooklyn Nets

Indiana Pacers 111-83 Memphis Grizzlies

Orlando Magic 104-101 Miami Heat

New York Knicks 126-107 Atlanta Hawks

Toronto Raptors 116-104 Cleveland Cavaliers

New Orleans Pelicans 131-112 Houston Rockets

San Antonio Spurs 112-108 Minnesota Timberwolves

Utah Jazz 123-117 Sacramento Kings

Denver Nuggets 107-98 Los Angeles Clippers

Phoenix Suns 121-100 Dallas Mavericks

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online