Basketboll/ Gjysmëfinalet e Kupës, hidhet shorti

0

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra e meshkuj.

Ndeshjet do të zhvillohen me sistem eliminimi, të gjitha në Tiranë, në “Feti Borova”, nga 1 shkurt deri më 2 shkurt.

FEMRAT – Për femra Flamurtari do të përballet me Vllazninë (1 shkurt, ora 10:00), sfidë që sheh qartësisht favorite vlonjatet, pretendentet e zakonshme për titull e kupë.

Ndërkaq, po atë ditë, dy orë më pas, do të zhvillohet derbi i ri i basketbollit të femrave, mes dy ekipeve me emrin absurd Tirana dhe ca shkronja përpara.

Finalja do të zhvillohet më 2 shkurt, në orën 16:00.

MESHKUJT – Pasditja e 1 shkurtit do të rezervohet për gjysmëfinalet e meshkujve, sepse Partizani do të ndeshet me Teutën (ora 16:00) dhe Tirana me Goga Basket (19:00).

Finalja do të zhvillohet më 2 shkurt, ora 19:00.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.