Browsing Tag

Bajern i Mynihut

Mes dashurisë dhe prestigjit, Alaba duhet të zgjedhë

E ardhmja e David Alaba të Bajerni prej ditësh është vënë në dyshim. Mbrojtësi kërkohet nga Barcelona. Ai spikat me aftësinë e tij për të luajtur në disa pozicione dhe katalanasit kanë nevojë për një “kameleon” si 27-vjeçari. “Daily…

Bajerni synon ekipin perfekt, marrëveshje me yllin e La Ligas

Bajerni këtë merkato e ka “thyer” kasafortën dhe po pretendon të krijojë një ekip perfekt. Sipas medieve vendase, Rumenige ka arritur një marrëveshje paraprake me Mark Roka. Mesfushori aktivizohet me Espanjolin në La Liga dhe me kombëtaren…

Dortmundi për titull? Një “ish” duket i bindur!

Dortumd dhe Bajern pritet të kenë një konkurencë të ashpër sezonin e ardhshëm. Dortmundi ka bërë blerje mjaft cilësore, me bavarezët që janë përforcuar vetëm në mbrojtje dhe i është dashur të përballen me largime të dhimbshme. Neven…

Bajern hedh sytë në Veri të Londrës, do yllin e Totenhem

Bajern ka sjellë Pavard dhe Hernandes në mbrojtje, por nuk mjatfohen me kaq. Hënes dhe Rumenige synojnë të sjellin një mbrojtës të djathtë. Ata kanë një listë me disa emra, ndërkohë që kohët e fundit i është bashkuar edhe Kieran Tripier.…

Myler: Do të jetë qejf të jemi në krye të tabelës

Borusia e Dortmundit prej vitesh është i vetmi kundërshtar që i bën “fresk” Barjernit të Mynihut. Verdhezinjtë po zhvillojnë një merkato shumë aktive këtë verë dhe janë përforcuar me emra mjaft cilësorë, ku përmendim edhe rikthimin e Mats…

Bajerni i tregon derën, Boateng i vetëofrohet gjigantit italian

Bajerni i Mynihut po përpiqet të heqë dorë nga fasha e vjetër e skuadrës dhe të ndërtojë një bërthamë me lojtarë të rinj dhe premtues. Në këtë mënyrë Zherom Boateng me shumë mundësi do të largohet nga “Allianz Arena”. Qendërmbrojtësit i…

Lëvizje befasuese, Bajerni bën merkato në kampionatin kinez

Bajerni ende nuk ka ndërhyrë në merkato për të zëvendësuar largimet e Frank Riberi dhe Arjen Roben. Drejtuesit e bavarezëve po shikojnë në të gjithë Europën për sulmues krahu të denjë për të veshur fanellën e kampionëve të Gjermanisë.…

Bajerni pazar te Fiorentina, synohet talenti italian

Drejtuesit e Bajernit të Mynihut po përgatiten të investojnë shuma të mëdha parash në merkaton e verës. Arjen Roben dhe Frank Riberi i kanë bërë valixhet gati dhe tani është koha për t’i dhënë një mundësi brezit të ri. Gjatë javëve të…

Te Bajerni e thonë troç: “Ky viti i fundit për Riberi”

Frenk Riberi po luan sezoni e tij të 12-të me Bajernin e Mynihut. Me kalimin e viteve francezi është kthyer në një legjendë te kampionët e Gjermanisë. 409 ndeshje dhe 122 gola të shënuar, nga një sulmues krahu s’mund të kërkosh më shumë se…

Buzëqesh Kovaç, në Mynih synojnë një kampion bote  

Presidenti i Bajernit të Mynihut, Uli Hënes, deklaroi pak ditë më parë se klubi i tij nuk do të ndërhynte në merkaton e janarit, pasi “revolucioni” i vërtetë do të ndodhte në muajt e verës. Por, siç duket gjatë ditëve të fundit, kryesia e…

Pavard te Bajern? Kovaç i “mbyll derën” francezit

Gjatë muajve të verës, Benzhamin Pavard ishte shumë pranë kalimit te Bajerni i Mynihut. Drejtuesit e klubit të Shtutgartit nuk lëshuan pe dhe transferimi nuk u realizua. Mediet gjermane kanë shkruar se drejtuesit e Bajernit nuk kanë hequr…

Koman: Boll më me dëmtime, i jap fund nëse…

Karriera e Kingsli Koman te Bajerni i Mynihut nuk ka shkuar ashtu siç do donte lojtari dhe drejtuesit e klubit kampion të Gjermanisë. Shkak për këtë janë bërë dëmtimet e shumta. Në vitin e fundit Koman ka këputur dy herë ligamentin e kyçit…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online