Legjenda e Bajernit del kundër Kovaç: Klubi të mendojë një plan të ri

Bajerni i Mynihut u rikthyer në vend të parë të Bundesligës pas më shumë se katër muajsh ndjekje të përjavshme ndaj rivalëve të Borusia Dortmundi. Rikthimi në vend të parë bëri që shumë nga kritikët e kroatit të mbyllnin gojën, por ka ende nga që nuk besojnë te 47-vjeçari.

Një ndër to është legjenda e Bajernit të Mynihut dhe Gjermanisë, Franc Bekenbauer, i i cili ka kritikuar kroatin në një intervistë për “Sky Sports”.

Sipas ish-mbrojtësit, Kovaç ende nuk e ka treguar se është i aftë të bëjë diferencën të Bajerni i Mynihut dhe në fund sugjeron që drejtuesit të mendojnë për plan të ri në fund të sezonit.

“Ka një ndryshim shumë të madh midis të qenit trajneri i Bajernit dhe skuadrave të tjera të Bundesligës. Nuk e di a do t’ia dalë Kovaç dhe nëse ai është njeriu i duhur për të çuar Bajernin përpara. Kur sezoni drejtuesve duhet të mendojnë për një plan të ri, kjo nuk do të ishte diçka e keqe”, tha Bekenbauer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online