Konfirmohet Ngo, Mema: E prisnim sot, ka diçka që më çudit!

Tirana triumfoi ndaj Bylisit 5-1 në miqësore dhe kur mëson rezultatin shumëkush mendon se bardheblutë kanë…

“Ose unë, ose Hasani”, Halili duhet të marrë vendimin e vështirë!

Tirana zien dhe kjo prej një ngjarjeje të ndodhur një ditë më parë në stërvitje. Një…

Mema: Futemi për titull, pse të mos jetë ky viti i Tiranës

Ardian Mema është konfirmuar si trajneri i Tiranës për sezonin e ardhshëm. Në një intervistë për…

E ardhmja e Ardian Memës, Tirana zyrtarizon gjithçka

Pritej vetëm zyrtarizimi dhe ka ardhur: Ardian Mema do të drejtojë Tiranën edhe për një sezon.…

Merkato, e ardhmja e Ngo dhe largimi pas finales, rrëfehet Mema

Merkato, e ardhmja e Ngo dhe finalja e Kupës Trajneri i Tiranës Ardian Mema ishte i…

Halili mendon revolucionin, gjithçka nis nga trajneri

Tirana nuk ia doli të fitonte Kupën e Shqipërisë, ndërkohë që kampionatin e mbyll në vendin…

Mema: S’e kuptoj atë që ndodhi në Kukësi-Kastrioti, lojtarët mos ta harrojnë atë ndeshje!

Finalja e Kupës së Shqipërise do të luhet ditën e nesërme mes Tiranës dhe Kukësit. Një…

Mema i sinqertë: Ja gabimet, të rinjtë dhe projekti i sezonit të ardhshëm

Ardian Mema, pasi Tirana shpëtoi prej rënies nga Superiorja, u çlirua disi. Edhe pse i vjen…

Mema: Hasani meritonte trofeun, Flamurtari na hapi punë

Ardian Mema ishte çliruar pas fitores së Tiranës. Trajneri i bardhebluve, në emisionin “gol pas Goli…

Mema: Skuadrës i kërkova gjakftohtësi, kam një projekt për të ardhmen

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, u shpreh mjaft i gëzuar për fitoren 1-3 të Tiranës në…

“Sikur na ka rënë një vdekje, s’i ndal dot aleancat”, Mema lëshon kushtrimin

Ardian Mema nuk fshihet, Tirana e tij nuk ishte ku duhet në ndeshjen me Kastriotin. Shpirti…

“Mema e lojtarët meritojnë të bien nga kategoria, të merrnin shembull nga dy rivalët direktë”

Tirana rrezikon të bjerë nga Superiorja, pasi diferenca me Kastriotin e vendit të parafundit është vetëm…

Mema: Rezultate të çuditshme, nuk fitohet pa luftuar!

Ardian Mema, trajneri i Tiranës, pas ndeshjes së humbur në derbi me Partizanin u ndal të…

Luftëtarët e derbit dhe porosia e Gaz Demit, gati për betejë

Partizani-Tirana, derbi. Luhet për qytetin, për krenarinë e tifozëve. Një ndeshje ndryshe nga të tjerat, edhe…

Derbi, historia dhe një përgjigje për Alban Hoxhën, Mema: Nuk e kemi mendjen te festa e të tjerëve!

Partizani dhe Tirana do të përplasen nesër në derbin e kryeqyetit, me dy ekipet që luftojnë…

Mema: Nuk toleroj sherr si fëmijët për topin, Partizanit nuk i shkoj në festë!

Tirana dje festoi, por vetëm pjesën e kualifikimit në finalen e Kupës së Shqipërisë. Tre golat…

Padrejtësi te Tirana? Daja ka një mesazh për trajnerin

Asion Daja ishte autori i një goli fantastik në takimin e sotëm ku Tirana mposhti Luftëtarin…

Mema “fshikullon” lojtarët: Amatorë, ja ç’më acaroi më shumë

Kualifikimi në finalen e Kupës së Shqipërisë nuk është pritur me festë te Tirana. Në intervistën…

Tirana e re nis nga Mema dhe… 4 afrime, e zbulon Halili

Tirana këtë sezon dështoi të luftonte në kampionat për të kapur Europën, por është pranë finales…

Bulku kritikon Memën: Nuk duhen bërë aventura!

Sokol Bulku është një nga ata që ka provuar të luajë me Tiranën dhe Partizanin. I…

Mema: I kam në kokë të gjitha gabimet, boll me tolerime!

Ardian Mema, trajneri i Tiranës, ka dalë sot para mediave për të folur për ndeshjen e…

Mema: Europa na shpëton sezonin, në fundjavë tregohemi më agresiv

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku foli…

Komentet e “ish”-ëve, Luftëtari dhe mërzia më e madhe: Mema hap kartat

Tirana do të luajë nesër aktin e parë të gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë ndaj Luftëtarit.…

Tirana e Memës e pamposhtur si pritëse, por diçka nuk shkon

Ndeshja e parë e Ardian Memës si trajner i Tiranës në stadiumin “Selman Stërmasi” ka qenë…

“Ndeshje e vdekur pa tifozët, s’dua ta nxjerr kurrë Partizanin kampion!”

Ardian Mema, trajneri i Tiranës, ka dalë para mediave dhe ka folur në lidhje me ndeshjen…

Ahmataj: Flamurtarit s’i gjen dot gabime, ja pse u nxitua Mema

Trajneri i Luftëtarit Julian Ahmataj, ishte i ftuar në emisionin “Fair Play” në “Ora Neës”, ku…

Mema: Më çudit si fitojnë rivalët, nuk mendoj për të ardhmen

Tirana do të udhëtojë pasditen e nesërme në transfertën e “Niko Dovanës”, ku do të ndeshet…

Dedja: Pritej ky moment te Partizani, Mema duhet të ishte i kujdesshëm!

Trajneri i njohur Hysen Dedja ka dhënë një intervistë për “ABC NEWS”, ku ka analizuar rezultatet…

“Të kënaqen provincialët”, Nora bën reagimin epik

Ardian Mema nuk u përmbajt më: “Ndeshjet vendosen nga episodet, por edhe nëpër tavolina. Kjo duhet…

Mema, këllqet e Tiranës dhe provincialët

Një humbje në Vlorë, ndaj një ekipi mbushur me të rinj dhe pa paguar prej muajsh…

“Tërbohet” Mema: Luhet në tavolina, të kënaqen provincialët

Ardian Mema nuk përmbahet pas ndeshjes që Tirana humbi me Flamurtarin. Në analizën e tij theksoi…

Mema: Të merremi me futboll jo rrugaçëri. Kush sulmon Tiranën do ketë pasoja

Ardian Mema do të rikthehet ta drejtojë Tiranën nga pankina pas shlyerjes së gjysmës së dënimit…

Xhafa: Fitojmë për Ali Memën! Ta harrojmë Laçin e Kupës

Zëvendës-trajneri i Tiranës, Erion Xhafa, foli para gazetarëve në daljen për shtyp që i paraprin takimit…

Zi te Tirana, i ati i Ardian Memës ndahet nga jeta

Është ndarë nga jeta babai i Ardian Memës, Ali Mema, në moshën 76-vjeçare. Ish-futbollisti bardheblu është…

Oduamadi, mungesat dhe Laçi i Starovës: “zbërthehet” Ardian Mema

Tirana mundi 2-0 Dinamon në miqësore dhe për trajnerin Ardian Mema ka pasur shumë vlera si…

Dabulla: E papranueshme ç’i ndodh Memës! Partizan, o sivjet, o kurrë!

Kastrioti-Tirana tërhoqi vëmendjen këtë javë, për shkak të tensionit që pati në fund të takimit dhe…

Devolli: Protestat e Memës sollën problemet, e pandershme kjo që na ndodh!

Kastrioti fitoi me Tiranën dhe polemikat ishin të pashmangshme që pas penalltisë së akorduar për krutanët,…

Mema: Arbitri skandaloz, nuk e kuptova reagimin e policisë

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, shpjegoi momentet e tensionit midis tij dhe forcave të rendit në…

VIDEO / Tension në Fushë-Krujë, forcat e sigurisë konfliktohen me trajnerin e Tiranës

Në përfundim të takimti midis Kastriotit dhe Tiranës në Fushë-Krujë pati disa momente tensioni, ku protagonist…

Tirana pa Kobinën, Mema: Të tregohemi ekip i madh, fusha i vetmi problem

Ardian Mema, trajneri i Tiranës, vlerëson maksimalisht Kastriotin, kundërshtarin e nesërm në kampionat. Tekniku i bardhebluve…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online