Bulku kritikon Memën: Nuk duhen bërë aventura!

0

Sokol Bulku është një nga ata që ka provuar të luajë me Tiranën dhe Partizanin. I ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH, ai foli për derbin e kryeqytetit fillimisht. “Shpresoj të mos ketë tension dhe të flitet vetëm për futboll. Ju rikujtoj që kur shkova tek ekipi i parë, Partizani i ka dhuruar një titull Tiranës.

Derbi ndihet nga lojtarët dhe presim të bëhet një ndeshje e bukur. Nuk dua të flasim për sherre mes tifozëve apo në tribunë, por të flasim për futboll. Shoh armiqësi tani, nuk dua të krijohet ajo lloj klime. Po e meritoi të fitojë, pse të mos shpallet atë ditë Partizani kampion. Te Partizani nuk u intereson të bejrë Tirana, pasi derbi sjell të ardhura. Është edhe biznes”.

Sa i takon ndeshjes që Tirana fitoi me Skënderbeun, Bulku tha: “Skënderbeu nuk e pati shumë mendjen, pasi i kanë sytë edhe nga KAS. Mema bën zëvendësime shumë herët. Nuk duhet kaluar në aventurë. Tirana fitoi me fat. Arbitri ka thënë shyqyr që u bë gol te rasti i penalltisë”.

“Laçi dhe Kastrioti kanë të njëjtin grup, nuk kanë ndonjë dallim. Kanë lojtarë të rinj dhe të përzgjedhur. Më vjen mirë që ka të rinj që tregojnë veten. Laçi ndihmoi veten fillimisht, pastaj ndihmoi edhe Tiranën”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.