Tirana e Memës e pamposhtur si pritëse, por diçka nuk shkon

Ndeshja e parë e Ardian Memës si trajner i Tiranës në stadiumin “Selman Stërmasi” ka qenë ajo 6 nëntorit të vitit të kaluar, ku kishte përballë Kukësin.

Më shumë se pesë muaj më vonë Tirana dhe Kukësi takohen përsëri në të njëjtin stadium. Bardheblutë janë të pamposhtur në shtëpi që prej emërimit të Memës si trajner. Në 11 takimet e zhvilluara deri më tani janë regjistruar pesë fitore dhe gjashtë barazime, ndërmjet kampionatit dhe kupës.

Megjithatë, statistikat nuk janë në çdo aspekt pozitive. Në katër takimet e fundit të Superiores në “Selman Stërmasi”, 24-herë kampionët e vendit kanë grumbulluar vetëm katër pikë në katër takimet e fundit në stadiumin e tyre.

Ndeshjet e Tiranës në Selman Stërmasi nën drejtimin e Ardian Memës

Katër barazime radhazi me Teutën (1-1), Luftëtarin (1 – 1), Partizanin (0 – 0 ) dhe (1 – 1). Nëse Tirana kërkon që të largojë sa më shpejt presionin e mbijetesës do ishte mirë që të fillojë e të marrë tri pikët aty ku në letër supozohet të jetë më e thjeshtë: Në “shtëpinë” tënde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online