Zi te Tirana, i ati i Ardian Memës ndahet nga jeta

0

Është ndarë nga jeta babai i Ardian Memës, Ali Mema, në moshën 76-vjeçare. Ish-futbollisti bardheblu është një ikonë te skuadra e Tiranës dhe një pjesëtar i familjes bardheblu, ashtu siç shkuan dhe faqja zyrtare e Tiranës në njoftimin e tyre. Ali Mema vuante nga një sëmundje e rëndë dhe sot është ndarë nga jeta. Homazhet për të ndjerin do të mbahen ditën e mërkurë pranë stadiumit “Selman Stermasi”, nga ora 10:00-12:00. Klubi i Tiranës shpreh ngushëllimet për babin e trajnerit të tyre.

Njoftimi i Tiranës:

“U prehsh në paqe Ali Mema!

Është ndarë sot nga jeta Ali Mema, një nga ikonat e familjes bardheblu. Ish futbollist, trajner dhe pjesë e rëndësishme e historisë së klubit. Ali Mema është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare pas një sëmundje të rëndë.

Klubi i Futbollit Tirana i gjëndet pranë familjes Mema në ketë moment të veshtirë. I gjithë komuniteti bardheblu ngushëllon trajnerin e Tiranës Ardian Mema për humbjen e babait të tij. Homazhet do të mbahen nesër, nga ora 10:00 – 12:00 pranë stadiumit “Selman Stermasi”.

Lamtumirë kampion!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.