Dedja: Pritej ky moment te Partizani, Mema duhet të ishte i kujdesshëm!

0

Trajneri i njohur Hysen Dedja ka dhënë një intervistë për “ABC NEWS”, ku ka analizuar rezultatet e javës së 27-të të Kategorisë Superiore. Tekniku shkodran ka dhënë një këshillë për trajnerin e Tiranës Ardian Mema pas humbjes së këtyre të fundit ndaj Flamurtarit.

“Shikoj që ka pak lojtarë. Është ky grup, kjo 11-she që në fillimet e kampionatit, në takimet e kupës, në miqësore. Këta janë lojtarë shumë të rinj dhe janë të ngarkuar nga ana psikologjike dhe fizike. Pritej në momente të veçanta që të kishin një ndeshje të tillë”.

“Kishte 2-3 minuta lojë dhe ishin 5-6 lojtarë të Tiranës në stol. Duke qenë kundërshtari me 10 lojtarë , në atë moment morën atë gol dhe humbja në Kupë e në Vlorë sjellin debate të tjera. Trajneri Mema duhet të ishte shumë i kujdesshëm në disa deklarata.  Drejtuesit, presidenti, trajneri dhe drejtori teknik duhet të përçojnë tek skuadra atë imazhin që ne duhet të përballemi vetëm me fushën e blertë”.

“Po të bisedoja me drejtuesit e Tiranës, ose me sportdashësit e Tiranës para 3 javësh, do të thonin se ne jemi për Evropë. Sot çohen në një ditë të bukur dhe mendojnë se ne më duket po shkojmë si një vit më parë”.

“Janë tre ekipe që duan mbijetesën në Superiore dhe 4-5 ekipe që duan Europën. Më duken shanset e vogla për të patur aleanca, por nuk e mohoj që mund të bëhen këto aleanca. Për shembull Partizani e ka zgjidhur problemin e daljes kampion”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.