Si Lukaku e “tradhëtoi” Konten… sërish!

Historia përsëritet!

Marota flet me stil, i thur elozhe Kontes dhe i refuzon kërkesën

Marota dhe Antonio Konte gëzojnë një marrëdhënie shumë korrëkte dhe miqësore. Ata kanë punuar për disa…

“Ndihet dora e Kontes në ekip, ja ç’po ndodh me stadiumin”

Interi është kthyer në Itali pas turneut në Kinë. Në kthim ka folur drejtori menaxherial i…

Humbës dhe i kënaqur, Konte optimist për Interin e ri

Antonio Konte ka dalë në konferencë për shtyp pas ndeshjes së humbur me penallti ndaj Juventusit…

Takim në Kinë, Konte flet “troç” me drejtuesit

Antonio Konte është nga ata trajnerë që të vendosin kushte. Italiani sheh nga ana tjetër, në…

Disfata ndaj Junajtid, Konte: Interi im ka nevojë të përmirësohet!

Interi u shfaq zhgënjyes në miqësoren ndaj Mançester Junajtid. Zikaltrit u mundën 1-0, por ajo që…

Lukaku tepër i shtrenjtë, Marota në sulm për “bishën” e Serie A

Antonio Konte e ka bërë të qartë prej kohësh që sulmuesi ideal për të tek Interi…

Konte: S’ka limite për Interin tim, riktheva Juven e Çelsin te titulli

Antionio Konte ka folur para gazetarëve në të parën konferencë zyrtare si trajneri i Interit. Trajneri…

“Do të gëzohesha nëse Ikardi qëndron, me Konten synojmë kampionatin”

Sezoni ka përfunduar dhe Interi po pëson shumë ndryshime. Ka ardhur Antonio Konte dhe është konfirmuar…

Konte nis luftën me Juven, trajneri i rrëmben një lojtar bardhezinjve!

Antonio Konte duket se e ka nisur luftën me Juventsin dhe kërkon të rrëmbejë Andrea Barzalin…

“Vetëm diçka i bën tifozët e Interit ta duan Konten”

Antonio Konte është trajneri i ri i Interit. Edhe pse aftësitë e tij janë të mëdha,…

Interi në dilemë, milionat e komplikojnë çështjen Spaleti

Antonio Konte flitet se është shumë pranë Interit. Trajneri italian është në prag të marrëveshjes për…

Konte fiton betejën me Çelsin, merr shifrën e madhe pas një viti pushim

Antonio Konte do të marrë rrogë edhe pse ka një vit që pushon. Në fund të…

Zëvendësuesi i Alegrit, në krye të listës një “ish-rival”

Divorci mes Juventusit dhe Maks Alegrit pritet të sjellë një “çoroditje” të pankinave të gjigantëve evropianë.…

Anjeli kundër rikthimit? Aspak problem, Konten e dëshiron një tjetër president

Antonio Konte nuk do të rikthehet te Juventusi, por kjo nuk do të thotë që nuk…

“Konte te Roma? Nëse vjen, shkoj unë dhe e marr në aeroport”

Roma arriti një fitore bindëse mbrëmë në “Olimpico” me rezultatin 3-0 ndaj Kaliarit. Djemtë e Ranierit…

Oferta e fundit e tundon, Konte pranë rikthimit në Serie A?

Antonio Konte është gati të rikthehet në stol. Trajneri italian qëndron pushim prej një viti pas…

E zbulojnë në Angli, Anjeli kontakton trajnerin e njohur

Eliminimi nga Ajaksi në çerekfinalet e Champions League mund të shkaktojë një reaksion zinxhir te Juventusi.…

Merret vendimi final për titullin e 2006, tifozët e Interit kanë një ëndërr për stolin

Më në fund ka marrë fund përfundimisht çështje e titullit të shumëpërfolur të vitit 2006 në…

Jo vetëm Reali: Konte ishte pranë një tjetër klubi të madh, e bllokoi… David Luiz!

Antonio Konte ishte afër uljes në stolin e Realit të Madridit, por është një prapaskenë interesante,…

Konte i përgjigjet Ramosit: Edukim dhe respekt, të njëjtën gjë duam mbrapsht!

Antonio Konte, i cili ishte i pranishëm në Koverçiano në ndarjen e çmimeve për trajnerët më…

Mungesa e akordit me Realin, Kalderon: Konte pretendonte shumë, më mirë kështu

U fol për një kalim të Antonio Kontes në stolin e Realit të Madridit, pas shkarkimi…

Bien kuotat e Kontes, trajneri që shkëlqeu në Botëror në garë për stolin e Realit

Florentino Perez po kërkon kohë dhe nuk dëshiron të nxitohet. Julen Lopetegui nuk është shkarkuar ende,…

Kur Konte shprehej: Reali është maksimumi, por kush vjen këtu…

Antonio Konte është shumë pranë kalimit në stolin e Realit të Madridit. Julen Lopetegui po kalon…

Dy emra për pasardhësin e Murinjos, Junajtid i fiksuar me italianët

Posti i Zhoze Murinjos mbetet gjithmonë në rrezik dhe klubi po mendon për zëvendësuesit e portugezit.…

Buzëqesh Konte, tashmë tifozllëk për… Barcelonën!

Antonio Konte është kandidati kryesor për të zëvendësuar Julen Lopeteguin në stolin e Realit të Madridit.…

Trajneri i Realit: Kros në mbrojtje të Lopeteguit, flet dhe vëllai i Kontes

Antonio Konte shihet si kandidati kryesor për t’u ulur në stolin e Reali Madrid, nëse klubi…

Lopetegui në rrezik, “Paddy Power” publikon koeficentët për pasuesin

Julen Lopetegui rrezikon shumë postin e tij, ndërsa Real Madrid i ka vënë ultimatum trajnerit spanjoll.…

Tre ndeshjet deçizive për Lopeteguin, një italian gati për stolin e Realit

Real Madrid po kalon një nga periudhat më të vështira të viteve të fundit. Katër humbje…

Diego Kosta shigjeton Konten: E shihni ku ka përfunduar? Nuk ka lidhje me Simeonen!

Diego Kosta i është rikthyer dhe njëherë periudhës kur aktivizohej me Çelsin dhe trajner i ekipit…

Edhe Uillian kundër Kontes: Do ikja me të në ekip!

Braziliani Uillian ishte një ndër lojtarët më të kërkuar të Çelsit në merkato, me Barcelonën dhe…

Konte dhe Bernard, zhvillimet e fundit te kuqezinjtë

Ka një akord midis Milanit dhe Antonio Kontes. Palët kanë qenë gjithmonë në kontakt dhe javën…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online