“Askush s’do bënte më mirë se Alegri, Ronaldo një realitet tjetër!”

Masimiliano Alegri u largua pas plot pesë vitesh nga drejtimi i Juventusit, me teknikun që fitoi…

Barça gjen trajnerin e ri, Mesi del kundër klubit!

Sezoni aktual te Barcelona u shkatërrua vetëm në finish, me katalanasit që u eleminuan në gjysmëfinale…

Alegri: Ishim me pushime, tani nuk kam asnjë ofertë

Juventusi u mund 2-0 nga Sampdoria në ndeshjen e fundit të sezonit, që ishte njëkohësisht e…

“Do gënjeja po ta thoja këtë për Alegrin, por mos u habisni nëse rikthehet!”

Juventusi pati një sezon deri diku zhgënjyes, pasi bardhezinjtë kishin projektuar një ekip për të fituar…

Alegri: Më mirë që ika tani, sesa në tetor!

Juve-Atalanta ishte një festë për të gjithë, edhe për ata që largohen dhe nuk do të…

“Jam dakord me Kapelon dhe Ançelotin, te Juve duhej revolucion”

Maks Alegri dhe Juventusi u ndanë ditën e sotme dhe ish-futbollisti i Milanit, Alesandro Kostakurta, reagoi…

Çështja e stolit të Juventusit, Anjeli takim kokë më kokë me Alegrin

Çështja e trajnerit është kthyer në kryefjalë në ambientet e Juventusit, me Masimiliano Alegrin që ende…

Rinovimi me Juven, zbulohen dy kushtet e Alegrit

Masimiliano Alegri është në dyshim për qëndrimin e tij në krye të stolit të Juventusit. Trajneri…

E bujshme | Në Itali janë të sigurt, Alegri jep nesër dorëheqjen

Media e njohur italiane “Sport Mediaset” ka raportuar një lajmë të bujshëm në lidhje me të…

Alegri: Ajaksi ekip me fat, ne dhe Totenhemi të mbushur me dëmtime

Maksimiliano Alegri është rikthyer të flasë për eliminimin në Champions nga Ajaksi. Në një intervistë për…

Alegri bën paqe me Adanin: Më vjen keq, por Juve nuk imiton dot Barcelonën!

Trajneri i Juventusit, Maks Alegri, foli pas barazimit në derbi ndaj Torinos, duke mos e fshehur…

Alegri nuk duron më: Konte te Juventusi? Çdo vit ndodh e njëjta gjë me ju!

Kohët e fundit po qarkullon gjithnjë e më shumë lajmi se Antonio Konte mund të rikthehet…

De Biazi: Alegri ka fituar gjithçka në Itali, por e kam një kritikë

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka komentuar debatin e ndodhur të pak ditëve më…

Alegri: “Pranoj kritikat, jo mungesën e respektit. Kur shkova te Juve, më sulmuan me sende”

Kampion Italie, sërish, por jo Europe. Fat i çuditshëm ai i Maks Alegrit, i cili vijon…

Alegri: Më tundon diçka kundër Interit, Championsi i bukur dhe bastard!

Interi dhe Juventusi do të përplasen mbrëmjen e nesërmë për të zhvilluar derbin e Italisë. Zikaltrit…

Pabesi nga Instagrami, Kanselo ka një problem me Alegrin

Raporti midis Zhoao Kanselos dhe trajnerit Masimiliano Alegri mund të ketë pësuar një krisje të fortë.…

Alegri: Sfida e madhe, ku të përmirësohemi?

“Të fitosh nuk është asnjëherë e lehtë, ndaj jam shumë i kënaqur. Eliminimi nga Champions League…

Alegri: Luajtëm më mirë se Ajaksi, çuditërisht humbëm

Masimiliano Alegri doli ditën e sotme para gazetarëve për të folur rreth ndeshjes së nesërme ndaj…

Eliminim që djeg, tifozët e Juventusit masakrojnë Alegrin

Juventusi u mposht 1-2 nga Ajaksi mbrëmë në “Allianz Stadium”, duke i dhënë fund aventurës së…

Alegri: Unë nuk largohem!

Juve jashtë, sërish, duke mbetur pa Champions League, edhe pse investoi pa fund dhe tashmë jeton…

Alegri: Nesër më e vështirë se me Atletikon! Kësaj radhe do mbrohemi

Masimiliano Alegri e ka cilësuar ndeshjen ndaj Ajaksit si një përballje më të vështirë se sa…

Alegri e nis ditën keq, De Jong mban pezull Ajaksin

Juventusi do të presë mbrëmjen e nesërme Ajaksin në “Allianz Stadium”, për të luajtur aktin e…

Humbja me SPAL-in dhe sytë nga Ajaksi, Alegri zbërthen Juventusin

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri foli pas humbjes 2-1 përballë SPAL-it. Juventusit i duhej që të…

Alegri buzëqesh: Mbrojtja shumë mirë, Ajaksi është i frikshëm

Një barazim në Holandë, kundër Ajaksit, duke shënuar gol, nuk është një rezultat i keq për…

Alegri: Ronaldo e Rugani titullarë, nuk largohemi pa shënuar!

Juventusi do të luajë mbrëmjen e nesërme përballë Ajaksit, ndeshjen e parë çerekfinale, e cila do…

Mungesë e rëndësishme te Juventusi, Alegri pa kapiten kundër Ajaksit

Kielini nuk i del! Mbrojtësi dhe kapiteni i Juventusit ka pësuar një dëmtim në pulpë dhe…

Mungesa dhe rikthime, Alegri me sytë nga infermieria

Mjekët e Juventusit janë shumë të zënë këto ditë. Kjo për faktin se “Zonja” po vuan…

Alegri nuk merret me ndeshjen: Idiotët jashtë stadiumeve, Ken nuk duhet të reagojë!

Juventusi hedh një tjetër hap drejt titullit kampion dhe tashmë nuk nevojitet më as Ronaldo për…

Juve B në Kaliari, kush e ka mendjen te kampionati?

Juventusi do të zbresë në fushë në Sardegna Arena, për sfidën kundër Kaliarit këtë të martë,…

Alegri flet për Moize Ken: Shumë si ai e kanë humbur rrugën, i duhet të punojë!

Moize Ken është padyshim njeriu i momentit në Itali dhe në Torino për Juventusin. Sulmuesi, pasi…

Trajnerët më të paguar: Simeone “mbytet në ar”, befasi në Angli

Futbolli njihet si një ndër sportet më të paguar dhe më fitimprurës. Lojtarët janë më të…

Ndeshja perfekte, Alegri “ledhaton” lojtarët

Masimiliano Alegri komplimentoi të gjithë lojtarët e tij për paraqitjen e shkëlqyer ndaj Atletiko Madrid. Në…

Alegri: Nesër na duhet të mbijetojmë, do t’ia dalim!

Juventusi do të presë mbrëmjen e nesërme Atletikon, për ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-ave…

Goditje e rëndë para Atletikos, Juve humbet sulmuesin

Juventusi do të presë nesër Atletikon e Madridit në “Allianz Stadium” në ndeshjen e kthimit të…

Sezoni i fundit për Alegrin, Juve ka gati zëvendësuesin

Juventus ka në krye të pankinës prej kohësh Masimiliano Alegrin, konkretisht që nga viti 2014. Pavarësisht…

VIDEO | Të gjithë kundër Alegrit, tifozët dhe Ronaldo në një mendje

Kristiano Ronaldo u transferua me shumë bujë te skuadra e Juventusit në merkaton e verës dhe…

Zhdukja nga rrjetet sociale e Alegrit, zbulohet arsyeja

Juventusi nuk po kalon një moment të mirë aktualisht, teksa humbja në Champions ndaj Atletikos, ka…

Tifozët bëhen të padurueshëm, Alegri merr masa ekstreme

Masimiliano Alegri nuk ka një raport ideal me tifozët e Juventusit. Në pamje të parë kjo…

Prapaskena e çuditshme dhe “faji” i Kontes, Juventusi kishte zgjedhur… Mihajloviçin!

Gazeta e njohur italiane “Corriere Dello Sport” ka dalë me një histori interesante, ku ka zbuluar…

Alegri: Sfida me Napolin? E duhura para Atletikos!

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri ka folur pas ndeshjes së fituar kundër Bolonjës, ku analizoi ndeshjen,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online