“Jam dakord me Kapelon dhe Ançelotin, te Juve duhej revolucion”

0

Maks Alegri dhe Juventusi u ndanë ditën e sotme dhe ish-futbollisti i Milanit, Alesandro Kostakurta, reagoi menjëherë. Për “SkyItalia”, Kostakurta u shpreh: “Në dy ose tre javët e fundit, Juventusi e kuptoi se duhet një trajner tjetër për të ardhmen. Palët dukeshin të ndara që pas eliminimit në Champions League.

“Jam dakord me Kapelon dhe Ançelotin, të cilët janë të mendimit se pas 4-5 vitesh, skuadrat kanë nevojë për revolucion, si në lojtarë, ashtu dhe te stafi teknik”, u shpreh ish-mbrojtësi. Juventusi deklaroi më herë sot se Alegri nuk do të jetë më trajner dhe se shumë skuadra të tjera kërkojnë shërbimet e tij.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.