Kukësi dhe Skënderbeu bëjnë “llogaritë”, nëntë të rrezikuar

0

Ndeshja e parë e javës së 16-të do të jetë ajo mes Kukësit dhe Skënderbeut. Superfida e kësaj jave do të luhet në Kamzë, me verilindorët që do të kërkojnë fitoren e parë ndaj skuadrave pretendente. Do të jetë një kalendar i vështirë për Kukësin, që menjëherë pas Skënderbeut do të takohet me Partizanin. Cungu shpesh ka veçuar se ka probleme me alternativat dhe lojtarët duhet të bëjnë kujdes për takimin e ardhshëm.

Shameti, Dzaria, Rexhinaldo dhe Shkodran kanë nga tre kartonë dhe nëse do të ndëshkohen nesër javën e ardhshme do të jenë të detyruar që ta ndjekin takimin me kryesuesit nga tribuna. Në këtë pikë Skënderbeu rrezikon akoma dhe më shumë.

Korçarët kanë plot 5 lojtarë që rrezikojnë të humbasin ndeshjen e javës së ardhshme. Aliti, Abazi, Demte, Dita, Bregu kanë të gjithë nga 3 kartonë dhe një ndëshkim në sfidën e Kamzës ndaj Luftëtarit nuk do të jenë në fushë. Një ndeshje e madhe, por që do kujdes. Kjo gjë mund të privojë disi lojën e fortë, sidomos te Kukësi, pasi askush nuk do të humbasë ndeshjet e mëdha.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online