Browsing Tag

Demte

Zyrtare: Shkëlqeu me Skënderbeun, firmos në Suedi

Benejam Demte u largua në janar nga Skënderbeu, ndërkohë që u tha se mesfushori etiopian kishte probleme shëndetësore. Klima ia bënte të pamundur të vijonte në Korçë, ndaj u pa e udhës të ndërpritej bashkëpunimi. Demte këtë sezon ishte…

Mesfushori i Skënderbeut, sërish në kombëtare

Sërish ftesë nga kombëtarja për mesfushorin e Skënderbeut. Është shpallur lista me 23 lojtarë e Etiopisë dhe Biniam Belaj Demte do të jetë pjesë e përfaqësueses së tij për ndeshjen e 18 nëntorit kundër Ganës. Demte është ftuar edhe më…

Gjysma e formacionit e blerë, zbuloni sa ka shpenzuar Skënderbeu

Skënderbeu është një nga klubet që gjatë këtyre viteve shpesh është “studiuar” si rast më vete. Korçarët kanë arritur të dalin shtatë herë kampion në tetë sezonet e fundit, kanë shitur lojtarë dhe kanë arritur të përfitojnë deri në 1 milion…

Po spikat me Skënderbeun, kombëtarja e fton sërish

Vjet nuk pati shumë hapësira për të, por këtë sezon gjërat kanë ndryshuar dhe është një nga titullarët e padiskutueshëm. Flasim për etiopianin Benejam Demte, i cili është ndër të preferuarit e Orges Shehit në mesfushë. Paraqitjet e mira…

Skënderbeu ia mori Kukësit, tani ftohet në kombëtare

Verën e shkuar kuksianët nuk u ndjenë mirë kur Benejam Demte iku nga verilindorët dhe iu bashkua Skënderbeut. Ende nuk kishte firmosur me Kukësin dhe korçarët e “joshën” mesfushorin, i cili këtë sezon pritet që të ketë më shumë hapësira në…

Demte si korçar i vjetër: Luaj kudo, titulli detyrim për ne!

Demte ishte një nga afrimet e verës së shkuar te Skënderbeu. I riu nuk ka pasur shumë hapësira, por këtë sezon mund të ketë mundësinë të tregojë vlerat e veta. Sot ai ka dalë para mediave dhe ka folur për veten dhe objektivat në sezonin e…

Luftë e hapur, Kukësi kërcënon Skënderbeun për Demten

Etiopiani ka dalë në stërvitje me Skënderbeun, ndërkohë që tek Kukësi e presin. Një precedent i ngjashëm Olainka, apo hakmarrja e Skënderbeut për përballjen e fundit të sezonit të shkuar? Jurgen Zela Skënderbeu dhe Kukësi kanë…