Browsing Tag

Aliti

Shtatë muaj larg fushave, sulmuesi shqiptar lë pas dëmtimin

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Albion Ademi ka lënë pas një dëmtimin e rëndë dhe është rikthyer të luajë me skuadrën e Inter Turkut në Finlandë pas më shumë se shtatë muajsh. Futbollisti 20-vjeçar u aktivizua në ndeshjen e sotme ndaj…

Derbi i shqiptarëve në Suedi, “buzëqesh” Aliti

Fidan Aliti, i transferuar në janar te skuadra e Kalmarit në Suedi, po vazhdon të jetë një titullar i rregullt dhe të jetë i rëndësishëm për ekipin suedez. Po gjatë muajit janar, edhe Egzon Binaku ndryshoi skuadër, duke lënë Malmon për…

Skënderbeu e falënderon, Aliti befason Takajn

Fidan Aliti është lojtari i radhës i Skënderbeut që shitet në skuadrat e njohura në Europë. Mbrojtësi kosovar është transferuar te skuadra suedeze e Kalmarit dhe Skënderbeu ka përfituar 150 mijë euro nga ky transferim. Sot, faqja…

Zyrtare, Fidan Aliti lë Skënderbeun dhe firmos në Suedi!

Fidan Aliti është që sot një "ish" për Skënderbeun, sepse transferohet te Kalmari në Suedi. "Sport Ekspres" mëson se mbrojtësi i fuqishëm i kampionëve të Shqipërisë ka firmosur për klubin e njohur suedez një kontratë 4-vjeçare.…

Aliti shkëlqen: Rëndësi ka të luaj, pak rëndësi ka roli

Fidan Aliti sapo ka mbushur muajin në Korçë, por duket sikur ka një vit. Mbrojtësi i përfaqësues së Kosovës sot bëri mbrojtësin qendror dhe më pas atë të majtë, duke mos pasur fare luhatje në rendiment: “Për mua nuk ka rëndësi ku luaj,…