Browsing Tag

Shkodra

Danilo Alvesh dhe Shkodra, të shkëlqyer në Kazakistan

Danilo Alvesh dhe Donjet Shkodra duket se janë ambientuar në mënyrën më të mirë të mundshme në kampionatin kazak të futbollit. Ish-sulmuesi i Flamurtarit, Danilo Alvesh, aktivizohet me ekipin e Okzhetpes, skuadër me të cilën gjeti dhe golin…

“Kupa e Pezë-Helmësit”, te Kukësi janë në humor

Kukësi është larg pritshmërive, teksa skuadra verilindore ndodhet 10 pikë pas Partizanit kryesues. Në tre ndeshjet e fundit, të besuarit e Cungut nuk kanë mundur që të fitojnë asnjë ndeshje dhe pushimi duket se erdhi në momentin e duhur për…

Kukësi mund të ndryshojë modul, Shkodra i prish planet Cungut

Kukësi do të ndeshet të martën me Tiranën, sfidë kjo e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Të dyja ekipet kanë nevojë urgjente për pikë, Kukësi për të mos iu larguar më shumë kreut, ndërsa Tirana për të dola nga kriza e…

Shkodra: Kjo ndeshje fitohej vetëm siç e fituam ne!

Donjet Shkodra ka komentuar pas ndeshjes për “Supersport” në emisionin “Gol pas Goli” suksesin e arritur me Kastriotin. Mesfushori tregoi se ishte një ndeshje mjaft e vështirë për ta, kjo për shkak të terrenit, që nuk i lejonte të bënin…

Të gjithë në mbështetje të Musollit, dedikime speciale

Besar Musolli ka mësuar shkallën e dëmtimit dhe për fatin e keq ka dëmtuar ligamentin. E thënë më ndryshe do të mungojë për afro 6 muaj, çka është normalisht një lajm mjaft i keq për vetë 29-vjeçarin, por dhe për tifozët Kukësit si dhe vetë…

Tjetër largim nga Kukësi, mesfushori me valixhe në duar

Kukësi nuk mundi që kalonte ndaj Karabakut, me azerët që ishin shumë më dominues se verilindorët në ndeshjen e kthimit. Nuk pritet të jetë një situatë e mirë në kampin kuksian, pasi presidentin Gjici e donte me çdo kusht ta kalonte këtë…

Shkodra uli pagën për të luajtur, feston edhe Skënderbeu

Donjet Shkodra është zyrtarisht një futbollist i Kukësit dhe ka mbyllur aventurën korçare vetëm pak muaj pas firmës. Te Skënderbeu mesfushori ofensiv merrte 5.000 euro në muaj, shifër e jashtëzakonshme, po të llogaritet sa pak luajti.…

Shkodrës i duhen dy minuta, edhe Skënderbeu “2” bind!

Korçarët mposhtin liqenorët e Pogradecit. Vendosin dy gola të blerjes së verës. Trajneri Daja provoi më së shumti linjat e dyta Të fitosh të ndihmon... të fitosh! Nëse ulesh në një tavolinë ku janë shtruar shumë gjëra të mira, nuk mund…

Donjet Shkodra bëhet “korçar”: Skënderbeu, numri 1!

Fatjon Rupi “Sport Ekspres” zbuloi para shumë ditësh blerjen e parë dhe shumë të rëndësishme të Skënderbeut, mesfushorin kosovar Donjet Shkodra, i cili ka firmosur një kontratë 2-vjeçare. E konfirmoi më pas presidenti Ardjan Takaj dhe…

Shkodra prezantohet nesër në Durrës, Dita më 9 qershor

Dy blerjet zyrtare të Skënderbeut, Donjet Shkodra dhe Bruno Dita, do të prezantohen në ditë të ndryshme me fanellën bardhekuqe. Të dy futbollistët kanë arritur akordin ditë më parë dhe mësohet se Donjet Shkodra, në ditën e parë të…

Shkodra e Dita: Zgjodhëm Skënderbeun sepse Partizani u vonua

Dy dëshira të Partizanit kanë qenë Bruno Dita dhe sidomos Donjet Shkodra. Mesfushori i Flamurtarit është monitoruar me vëmendje nga ana e drejtuesve dhe stafit teknik të të kuqve. Futbollisti është tentuar që në janar dhe madje pjesëtarë të…

Donjet Shkodra, goditja e parë e Skënderbeut

Leonard Trebicka  Pa u mbyllur mirë sezoni 2016-2017, te Skënderbeu nuk humbasin kohë. Drejtuesit e tij po mendojnë prej kohësh në fakt për merkaton verore dhe gati është goditja e parë, thuajse e sigurt. Përforcimi i parë i Skënderbeut…