Browsing Tag

Kukesi

Rama-Cuculi nuk duken, Kukësi nënshkruan me një mesfushor

Kukësi ka udhëtuar sot drejt Maqedonisë për të kryer fazën e dytë përgatitore. Gjatë këtyre ditëve të fundit, ka pasur shumë zhvillime në kampin verilindor, që nga ardhjet dhe largimet e lojtarëve, deri në fillimin e punimeve të stadiumit…

Njoftimi i Kukësit, vjen lajmi i shumëpritur për tifozët

Lajm i mirë për të gjithë tifozët e Kukësit. Klubi verilindor ka dalë me një njoftim në lidhje me stadiumin e ri. Punimet do të nisin të hënën e 5 gushtit, ditë në të cilën do të inaugurohet fillimi i ndërtimit të impiantit të shumëpritur…

Musolli qetëson Kukësin, ka një prurje në staf

Kukësi vijon me përgatitjet për nisjen e sezonit të ri futbollistik. Momentalisht verilindorët po punojnë në kryeqytet, ndërkohë që më 5 gusht do të zhvendosen drejt Mavrovës, në Maqedoninë e Veriut. Së fundmi te Kukësi ka pasur edhe…

Frashëri njofton ndarjen: Kam qenë pjesë e një familje

Pas dy vitesh te skuadra e Kukësit, Stivi Frashëri, ka mbyllur bashkëpunimin me klubin verilindor. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, “gardiani” korçar ka njoftuar ndarjen dhe ka falënderuar klubin dhe shokë te ekipit. Në sezonin…

Gjobat tërbojnë lojtarët, Kukësi në kaos

Sezonin e shkuar, Kukësi nuk ia doli të realizojë objektivin kryesor të klubit, që ishte titulli kampion. Megjithtë, sezoni i verilindorëve nuk mund të quhej i dështuar, pasi vendi i dytë në kampionat dhe Kupa e Shqipërisë janë dy arritje…

Gjici nuk fal, tani ka dhe gjoba për futbollistët

Eliminimi nga Europa League nuk u prit mirë te Kukësi dhe lëvizja e parë ishte mbyllja e bashkëpunimit me trajnerin Ernest Gjoka, i cili së bashku me stafin e tij u larguan. Në kampin verilindor zgjodhën Shpëtim Duron për pankinen, ndërkohë…

Kukësi-Kastrioti e trukuar? Ja si reagojnë dy klubet

Hijet e trukimit vazhdojnë të prekin klubet shqiptare. Së fundmi e përditshmja sportive “Panorama Sport”, ka zbuluar një raport konfidencial të dorëzuar FSHF-së nga UEFA në lidhje me takimin e datës 30 maj midis Kukësit dhe Kastriotit.…

Vetëm pesë ditë te Kukësi, shtohen problemet për Duron

Shpëtim Duro u zyrtarizua si trajneri i ri i Kukësit me datë 25 korrik dhe vetëm pesë ditë pas emërimit të tij, i duhet të shqetësohet për shumë gjëra. Senatorët e ekipit nuk u paraqitën në seancën e parë stërvitore, ndërsa mbrëmë, u largua…

Merkato te Partizani, Duro ka një kërkesë për Kukësin

Shpëtim Duro është vënë në kërkim të një portieri për Kukësin. Largimi i Stivi Frashërit nga verilindorët ka bërë që opsioni i vetëm në këtë repart të jetë “gardiani” Ilir Avdyli. Trajneri kryeqytetas ka piketuar kandidatin ideal për t’i…

Duro: Partizani rivali kryesor, ja ku duhet të përforcohemi

Shpëtim Duro zhvilloi ditën e djeshme seancën e parë stërvitore si trajner i Kukësit. Në një intervsitë për “sporteskpres.com”, tekniku kryeqytetas ka folur mbi gjendjen e skuadrës dhe situatat me disa futbollistë e ardhmja e te cilëve…

Nuk ka më dilema, Frashëri njofton ndarjen me Kukësin

Po flitej prej ditësh për një largim të Stivi Frashërit nga skuadra e Kukësit dhe tashmë nuk ka më dilema. Numri një i portës verilindore e ka mbyllur me nënkampionët dhe zërat në merkato e çojnë te Teuta, pasi ka pasur dhe disa negociata…

Fillon epoka Duro, Kukësi ndryshon “bazë”

Kukësi do të zhvillojë ditën e sotme seancën e parë stërvitore me trajnerin e ri Shpëtim Duro. Përgatitjet për sezonin e ri fillojmë me një risi, nga vitet e kaluara. Verilindorët kanë vendosur të ndryshojnë kompleksin stërvitor. Duke…

E ardhmja e Frashërit, Kukësi ka një rival serioz

Skuadra e Kukësit po pëson shumë ndryshime këtë merkato, jo vetëm brenda skuadrës, por dhe në staf, aty ku trajner i ri ka ardhur Shpëtim Duro. Shumë futbollistë janë larguar, afrimet nuk kanë munguar, por merkato nuk mund të quhet kurrsesi…

Zyrtare | Tani s’ka dilema, Kukësi prezanton trajnerin e ri

Shpëtim Duro është trajneri i i Kukësit. Edhe pse lajmi u bë i ditur që dje, sot ka marrë fund çdo dilemë dhe klubi verilindor ka prezantuar kryeqyetasin si kreun më të ri të pankinës. 59-vjeçari ka një eksperiencë të madhe në futbollin…

Kukësi huazon një tjetër talent, gjen akordin me Osijekun

Skuadra e Kukësit nuk ka bërë vetëm blerje këtë merkato, por ka huazuar dhe disa talentë. Pas Umar Kamara, i cili erdhi si i huazuar nga skuadra e Besëlidhjes, verilindorët kanë arritur akord dhe me klubin e Osijekut për Mirlind Dakun,…

Gati për një aventurë të re, mbrojtësi e mbyll me Kukësin

Tjetër largim në kampin kuksian. Pas Arbër Çyrbjes, i cili ndërpreu bashkëpunimin me klubin verilindor, ka qenë radha e Simon Rrumbullakut për t’u larguar. 27-vjeçari i lindur në Greqi ishte pjesë e nënkampionëve të Shqipërisë që prej…

Merkato e Kukësit, synohet edhe ylli i Skënderbeut

Kukësi zyrtarizoi sot firmën me Enis Gavazajn dhe huazimin e talentit afrikan, Umar Kamara. Megjithatë, merkatoja e verilindorëve nuk do të ndalet këtu. Siç raporton “Telesport”, Kukësi kërkon me ngulm shërbimet e yllit të Skënderbeut,…

Akord me Besëlidhjen, Kukësi siguron talentin afrikan

Klubi i Kukësit ka njoftuar arritjen e një marrëveshje me klubin e Besëlidhjes së Lezhës për futbollistin Umar Turad Kamara. Mesfushori nga Guinea është vetëm 20-vjeç, por është aktivizuar në Kategorinë e Parë prej dy sezonesh. Në…

Ndërprerje me mirëkuptim, Kukësi zyrtarizon ndarjen

Kukësit ka zyrtarizuar me anë të një komunikate në sajtin e klubit largimin e futbollistit Arbër Çyrbja. Marrëveshja mes klubit dhe mesfushorit shijakas është ndërprerë me mirëkuptim. Çyrbja u ble një vit më parë nga skuadra e Teutës,…

Kukësi pazar në Korçë, synohet një sulmues

Kukësi është vënë prej kohësh në ndjekje të një sulmuesi. Vasil Shkurtaj është lojtar që do kënaqte çdo trajner të Superiores, por kampionati është i gjatë dhe te Kukësi kanë pasur gjithmonë “arsenal” të bollshëm në repartin e sulmit.…

Misioni më i vështirë i Gjicit, tani ka punë me kontratat

Kukësi u eliminua që në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor është përjetuar shumë keq. Presidenti Safet Gjici e konsideron një dështim të madh, edhe pse Debreceni rival ishte një kundërshtar shumë i vështirë dhe shikohej…

“Rezultate zhgënjyese”, Gjoka e mbyll te Kukësi

Eliminimi në raundin e parë të kualifikueseve të Europa League ndaj hungarezëve të Debreçenit ka rezultuar “fatal” për të ardhmen e Ernest Gjokës në krye te stolit të Kukësit. Klubi verilindor ka komunikuar ditën e sotme ndërprerjen e…

Gjoka: Nesër duhet të fitojmë, presidenti synon gjithçka

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes së kthimit kundër Debreçenit, ku tha: KULIFIKIMI - “Arsyet janë të shumta. Arsyeja kryesore është që nëse arrijmë të kualifikohemi, nuk i japim të mira…