Browsing Tag

Bregu

Rroca: Në finale dua Luftëtarin, Bregun e marrim te Kukësi

Eduart Rroca dhe Dejvi Bregu ishin së bashku pjesë e një interviste në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Mesfushori i skuadrës së Kukësit u provua në ndeshjen e sotme si mesfushor i majtë, ku kreu një paraqitje dinjitoze. Gjatë…

Bregu: Skënderbeu është më lart se Kukësi e Partizani!

Sulmuesi i Skënderbeut, Dejvi Bregu vazhdon të jetë i dëmtuar dhe të ndjekë ndeshjet nga stoli. Numri 23 i skuadrës korçare do të mungojë edhe përballë Kukësit, por pranoi se mund të luajë disa minuta. Në fjalën e tij për “Supersport”,…

Bregu: Nuk kënaqem me Europën, ju tregoj liderët e Skënderbeut

Skënderbeu ka rinisur stërvitjen prej katër ditësh. Kampionët në fuqi duan të lënë pas ecurinë negative të javëve të fundit dhe për ta bërë këtë s’do të jetë aspak e lehtë. Dejvi Bregu kryeson listën e golashënuesve te klubi korçar. Në një…

Bregu humbet Kamzën, Skënderbeu me sytë nga Demte

Devi Bregu ishte një nga më të mirët në fushë për Skënderbeun në ndeshjen e djeshme, duke shënuar dy gola mjaft të bukur.  Megjithatë pushimet dimërore kanë ardhur më shpejt seç pritej për anësorin vlonjat. Kartoni i marrë dje ishte i…

Dejvi Bregu si “2Pac”, reagimi origjinal pas golit

Dejvi Bregu sakrifikoi jo pak dje, duke zbritur në fushë me injeksion. Vlonjati ishte deçiziv me golin e tij pak sekonda para fundit të kohës së rregullt, duke i dhënë një fitore me shumë vlerë Skënderbeut të tij. Normale, pas një goli në…

Bregu: Fitorja për Hoxhajn, mua më karakterizon vetëm puna

Dejvi Bregu vulosi fitoren e Skënderbeut në kryeqytet. Vlonjati realizoi një gol mjaft të bukur, ashtu si një javë më parë duke konfirmuar moment e mirë që po kalon. Për “Supersport” në emisionin “Gol pas goli”, duke i bërë një dedikim të…

Bregu feston ditëlindjen: Jam vlonjat dhe korçar

Dejvi Bregu është prej pak muajsh në Korçë, por është ambientuar në mënyrë fantastike dhe është kthyer në një ndër liderët e ekipit kampion në fuqi. Futboll i bukur, gola e asiste dhe gjeste teknike të klasit të lartë, që kanë ndihmuar…

Bregu: Ndaj Kukësit do shikoni një Skënderbe tjetër!

Dejvi Bregu është një nga lojtarët më të spikatur të Skënderbeut. Vlonjati la në verë Luftëtarin për të provuar një eksperiencë në Korçë, duke vendosur që t’i bëjë hapat një e nga një edhe pse për të kishte interes dhe nga jashtë vendit.…

Bregu ndjek në stadium derbin e zemrës

Sfida mes Luftëtarit e Flamurtarit, luajtur pasditen e sotme në Gjirokastër, ka pasur edhe një spektator të veçantë, Dejvi Bregun. Talenti vlonjat, i cili tashmë mbron ngjyrat e Skënderbeut, është kthyer në Gjirokastër, por tashmë si…

Bregu nuk shkon në Korçë, rihapet ankandi

Dejvi Bregu në udhëkryq, e ardhmja e tij është e paqartë dhe me shumë gjasa vlonjati në verë do të lërë Shqipërinë. Asgjë nuk ka ecur sipas planeve të yllit të Luftëtarit, i cili ishte i Skënderbeut, që e siguroi kur mbylli marrëveshjen për…

Bregu: Krenar që jam te Luftëtari, të ardhmen e kam vendosur

Një nga yjet e kampionatit shqiptar, Dejvi Bregu ka rigjetur buzëqeshjen pas disa muajsh të vështirë me Luftëtarin e tij. Prej dhjetorit skuadra gjirokastrite është kthyer në një tren të pandalshëm dhe ka marrë përpara Partizanin, Kukësin…

Luftëtari “mbyll” merkaton: Për Bregun flasim në janar

Lajmi i publikuar sot në lidhje me një marrëveshje verbale për një transferim të mundshëm të Dejvi Bregut nga Luftëtari te Flamurtari ka shqetësuar jo pak drejtuesit e Luftëtarit dhe pse jo, edhe vetë Bregun. Është një moment delikat i…

Bregu feston ditëlindjen e dytë gjirokastrite

Ka nisur sezonin e tretë te Luftëtari, ndërsa sot ka festuar ditëlindjen e 22-të: Dejvi Bregu është kthyer në një “veteran” në Gjirokastër, edhe pse nuk ka mbushur ende 2 vite aty. Vlonjati u transferua në janar 2016 dhe dha kontributin…

Dejvi Bregu: Pse jo, sërish për Europë!

Luftëtari ka marrë rezultate më të mira se sezonin e shkuar dhe kjo e kënaq yllin e skuadrës gjirokastrite, të paktën deri tani Gëzim Beqiri Dy ditë pushim u akorduan për futbollistët e Luftëtarit, ”si shpërblim” për barazimin ndaj…

Skënderbeu heq dorë nga Bregu, Luftëtari humbet miliona

Dejvi Bregu përfundimisht do të qëndrojë te Luftëtari, edhe pse vetëm për pak kohë. Talenti vlonjat, një ndër yjet e Superiores sezonin e shkuar, ka pritur qetësisht vendimin e klubit për të ardhmen e tij. Ka kontratë edhe një sezon dhe…

Dejvi Bregu në pritje, Luftëtari refuzon ofertën austriake

Në një kohë që klubi po rinis organizimin për sezonin e ri, ende nuk është e qartë e ardhmja për disa nga yjet e skuadrës, duke nisur nga Dejvi Bregu e Kristal Abazaj. Vlonjati e ka deklaruar prej kohësh që e ardhmja e tij do të varet…

Dejvi Bregu drejt Belgjikës, edhe Abazaj do të shitet

Pas një periudhe pushimi, edhe te Luftëtari po nis planifikimi për të ardhmen dhe natyrisht në qendër të vëmendjes janë jo vetëm trajneri, por edhe xhevahirët e ekipit. Një prej tyre, Dejvi Bregu, ende nuk e ka përcaktuar të ardhmen e…

Dejvi Bregu për ofertat: Jam profesionist, zbatoj rregullat

Dejvi Bregu kërkohet nga Skënderbeu dhe ka shumë mundësi të shkojë atje, por vetë futbollisti e mohon për momentin një fakt të tillë, duke ia lënë në dorë klubit. Klubi gjirokastrit ka mbajtur dy ditë më parë qëndrimin se nuk ka asgjë të…

Nis merkatoja verore, Dejvi Bregu drejt Skënderbeut

Leonard Trebicka U shpall para pak ditësh talenti i sezonit dhe e ardhmja e tij lidhet me Skënderbeun. Dejvi Bregu mund të konsiderohet 90% lojtar i korçarëve, të cilët e kishin vënë në shënjestër prej kohësh, madje edhe vetë…