Browsing Tag

Shameti

Duro: Partizani rivali kryesor, ja ku duhet të përforcohemi

Shpëtim Duro zhvilloi ditën e djeshme seancën e parë stërvitore si trajner i Kukësit. Në një intervsitë për “sporteskpres.com”, tekniku kryeqytetas ka folur mbi gjendjen e skuadrës dhe situatat me disa futbollistë e ardhmja e te cilëve…

Ylli Shameti mbyll sezonin, alarmon edhe “ylli” i mesfushës

Sa shumë probleme me dëmtimet të Kukësi këtë sezon. Skuadra verilindore ka qenë ajo që ka vuajtur më shumë nga mungesat e shumta dhe duket se do të vazhdojnë deri në fund të sezonit. Kukësi synon të ruajë medoemos vendin e dytë në kampionat…

Kukësi i Ndreut, ide të reja dhe rikthime të rëndësishme

Kukësi do ta mbyllë sezonin me një trajner të ri në krye të pankinës. Armando Cungu nuk është më trajner i verilindorëve, që tashmë do të drejtohen nga Ramadan Ndreu. Ndryshimet kanë filluar menjëherë, që nga kohëzgjatja e seancave…

Shameti gati për Teutën, edhe Rrumbullaku zbret në fushë

Ylli Shameti nuk ishte në fushë në ndeshjen e fundit me Tiranën. Kapiteni i verilindorëve kishte një shqetësim prej disa kohësh dhe mjekët e ndaluan që të zbriste në fushë, ndonëse gjirokastriti si gjithnjë donte të sakrifikonte për…

Probleme te Kukësi, Cungu pa kapitenin ndaj Tiranës

Kukësi vazhdon të ketë probleme të shumta me dëmtimet. Emri më i fundit që i shtohet listës së të dëmtuarve është kapiteni Ylli Shameti, i cili nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Armando Cungu për ndeshjen e sotme në Kryeqytet ndaj…

Të gjithë në mbështetje të Musollit, dedikime speciale

Besar Musolli ka mësuar shkallën e dëmtimit dhe për fatin e keq ka dëmtuar ligamentin. E thënë më ndryshe do të mungojë për afro 6 muaj, çka është normalisht një lajm mjaft i keq për vetë 29-vjeçarin, por dhe për tifozët Kukësit si dhe vetë…

Vjen firma e parë, Kukësi nuk e lëshon kapitenin

Ashtu si pritej, Ylli Shameti ka rinovuar kontratën me Kukësin dhe do të jetë pjesë e klubit verilindor edhe në sezonin e ri. Ka qenë vetë gjirokastriti ai që ka konfirmuar firmën me Kukësin. Qendërmbrojtësi 34-vjeçar do të nisë në këtë…

Zeqiri 3 javë jashtë, Shameti ende pa afat

Problemi më i madh i Kukësit në këtë sezon të ri janë dëmtimet e shumta, edhe pse janë luajtur pak ndeshje. Javë pas jave trajneri Milinkoviç ka qenë i detyruar të bëjë ndryshime në formacion, i kushtëzuar nga dëmtimet. Deri tani, asnjëherë…

Dëmtimet te Kukësi, Elis Bakaj drejt riaftësimit

Mbrojtësi gjirokastrit humbet dhe ndeshjen me Lushnjen, Bakaj ka shanse për rikuperim. Milinkoviç kërkon zgjim nga skuadra Jurgen Zela Kukësi u është rikthyer përgatitjeve pas humbjes me Skënderbeut. Pas dy ditëve pushim, skuadra…

Bakaj dhe Hallaçi në fushë, Shameti në “ajër”

Ylli Shameti vijon seancat e terapisë dhe tashmë çdo ditë e më shumë larg skuadrës zbeh shanset që të jetë i gatshëm për ndeshjen me korçarët. Kukësi është i përqendruar te ndeshja e javës së katërt, teksa përballë do të jetë…

Qetësohet Kukësi, asgjë serioze për Shametin

Ylli Shameti me shumë gjasa do të jetë në fushë nga minuta e parë të hënën, në ndeshjen e madhe kundër Skënderbeut. Qendërmbrojtësi i Kukësit u zëvendësua në pushimin e ndeshjes kundër Laçit, duke paguar të luajturit në një fushë në gjendje…

Batuta në korridor/ Shameti “kujton” Ekubanin

Nuk kanë munguar dhe batutat në korridoret e stadiumit “Selman Stërmasi’ i ngacmuar për një krahasim mes Ekubanit dhe Çanit, mbrojtësi gjirokastrit shprehet me superlativa për ish-sulmuesin e Partizanit, që tashmë aktivizohet në Angli.…

Shameti: Milinkoviç? Nuk i qesh kollaj buza

Ylli Shameti është një lider i padiskutueshëm në Kukës. Prej katër vitesh ka bërë mjaft mirë dhe tashmë është gati që të synojë të tjerë trofe në sezonin e ardhshëm. Në merkaton e verës nuk i munguan ofertat, por në fund zgjodhi që të…

Zyrtare, Shameti nuk lëviz nga Kukësi

Ylli Shameti e kishte lajmëruar prej ditësh dhe sot ka hedhur firmën: edhe sezonin e ardhshëm do të luajë për Kukësin. Mbrojtësi ekspert e kishte përfunduar kontratën me Kukësin pas ndeshjeve në Champions League, ndaj po studionte…

Rinovon një tjetër “gjeneral”, Shameti qëndron në Kukës

Ylli Shameti do të jetë përsëri një nga pikat kryesore të Kukësit dhe për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi gjirokastrit ka pasur një takim me presidentin Gjici pasditen e sotme, dhe pas një diskutimi të gjatë kanë rënë dakord parimisht që dhe…

Shameti në treg, e do edhe Sherifi

Para pak ditësh, pas fitores kundër Kairat Almatit, Tefik Osmani tha me humor pas ndeshjes: “Të isha 10 vite më i ri, do më merrte Panuçi në kombëtare”. Me siguri të njëjtën gjë mund ta thotë pa frikë në këtë moment edhe Ylli Shameti, sepse…

Nga Hallaçi te Shameti: Ndeshje e madhe, mëkat eliminimi!

Kukësi u eliminua nga Sherifi i Tiraspolit, por verilindorët luajtën një ndeshje të shkëlqyer, duke qenë shumëpranë kualifikimit historik. Kapiteni Hallaci u shpreh për “Sport Ekspres” pas ndeshjes se bënë një lojë të madhe dhe se dalin…

“Gjenerali” Shameti, katër sezone për tre trofe

Kontrata i ka përfunduar, dëshira e tij është që të vazhdojë dashurinë me Kukësin, ndërsa në krahun tjetër edhe kampionët sigurisht që nuk do të nxirrnin jashtë planeve zëvendës kapitenin e tyre. Në katër sezone me Kukësin, Ylli Shameti…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online