E rrallë/ E ngatërronin si lojtar, Mema heq këmishën: Shpresoj mos të dukem si i Partizanit

Po luhet derbi i parë për këtë vit midis Tiranës dhe Partizanit, i cili kthehet në qendër të vëmendjes për shumë episode të ndodhura. Një prej tyre ishte dhe një precedent që ndodhte për herë të parë në Shqipëri, por I dëgjuar më herët në kampionatet elitare në Europë.

Arbitri detyron Memen për të hequr këmishën e bardhë dhe ta ndërrojë atë me një bluzë në ngjyrë kafe. Një rast i tillë ka ndodhur  më parë edhe ne Serie A. Arsyeja e këtij vendimi ishte fakti se këmisha e trajnerit Mema kishte të njëjtën ngjyrë me fanellën e ekipit të Tiranës . Kjo gjë mund të sillte ngatërrim nga lojtarët kundërshtar, duke e cilësuar si pjesë e ekipit.
Si duket Memës nuk i ka pëlqyer ky vendim duke e shoqëruar edhe me një batutë: ”Shpresoj të mos më ngatërrojnë me lojtarët e Partizanit tani” ./Sport Ekspres/

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online