Skënderbeu zyrtarizon përforcimin e radhës, merr mbrojtësin që ishte te Kukësi

Ekipi i Skënderbeut ka zyrtarizuar vetëm pak minuta më parë marrëveshjen e fundit që ka arritur me mbrojtësin e krahut të majtë. Bëhet fjalë për Faton Xhemailin, që në sezonin e shkuar ka qënë pjesë e Kukësit.

Kontrata është nënshkruar për 3 vitet e ardhshme, ndërsa për trajnerin Daja shihet si përforcimi i duhur dhe që do t’i shërbej korçarëve për objektivat që kanë në këtë sezon. Gjithashtu duhet të theksohet fakti që Xhemaili ka qënë edhe pjesë e Shqipërisë U-21 e cila drejtohet nga Alban Bushi, ndërsa më herët ka luajtur në Serbi. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online