Runi kthehet në Angli, prej janarit me rol të dyfishtë

Uejn Runi ka vendosur të kthehet në Angli dhe prej janarit do të bashkohet me Derbi Kauntin.

Sulmuesi i famshëm anglez është aktualisht pjesë e DC United në Amerikë, ku ka nisur sezonin e dytë dhe mbetet një pikë referimi, përtej moshës.

Megjithatë, prej janarit Runi do të bashkohet me Derbin në Angli dhe ka zyrtarizuar pozicionin e tij, lojtar-trajner.

Drejtimin e Derbit e ka marrë këtë verë holandezi Filip Koku, ndërsa Runi do të jetë ndihmësi i tij dhe do të hedhë hapat e para si trajner.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online