Browsing Tag

Lazio

Milani e kërkoi, Tare merr vendimin final

Përpjekjet e Milanit për t’i marrë Lacios Igli Taren kanë rezultuar të kota. Një emër si Milani sigurisht që do tundonte çdokënd, por drejtuesi shqiptar i ka thënë shpesh se Lacio për të është më shumë se një klub. Sipas “Sky Sports”,…

Lacio nuk vendos limite, bonusi zbulon ëndrrën bardhekaltër

Simone Inzagi do të jetë trajner i Lacios deri në vitin 2021. 43-vjeçari ka filluar të drejtojë moshat e kësaj skuadre e më pas ekipin e parë, ku ka katër vite. Lacio ka bërë shumë mirë me të në stol, duke fituar Kupën e Italisë dhe…

Tare drejt Milanit? “Dorëzohet” Klaudio Lotito!

Lidhja midis Igli Tares dhe Klaudio Lotitos është shumë e fortë, por interesimi i Milanit për shqiptarin është serioz dhe presidenti i Lacios po mendon më të keqen. Paolo Maldini preferon 45-vjeçarin si drejtor sportiv të Milanit dhe si…

Partizani, Milani dhe Edi Reja: Igli Tare “flet pa doreza”

Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, po lakohet shumë për të ndryshuar klub dhe për të kaluar te Milani. Vlonjati nuk ka shumë dëshirë të flasë për zërat e merkatos në lidhje me të, por nuk i mbyll dot derën kuqezinjve. Tare flet edhe për…

Inzagi firmos rinovimin, zbulohen detajet e marrëveshjes

Simone Inzagi do të vazhdojë të jetë trajneri i Lacios. 43-vjeçari ka arritur akordin me Klaudio Lotiton dhe Igli Taren, dy drejtuesit kryesorë të klubit kryeqytetas. Pavarësisht se emri i tij u përfol për stolat e klubeve si Juventusi…

Gatuzo në treg, fillojnë bisedimet me klubin italian

Xhenaro Gatuzo nuk mundi të rikthente Milanin në Champions League gjatë dy sezoneve që kalabrezi u vu në krye të bankinës së “djallit”. Megjithatë, 41-vjeçari ka dalë në një farë mënyre i fituar nga kjo eksperiencë pasi vlera e tij në…

Shumë fjalë, Inzagi merr vendimin final

Simone Inzagi do të qëndrojë te Lacio. Trajneri i skuadrës romane kishte kohë që përflitej për largim, me Juven e Milanin që dukeshin të interesuar. Pas triumfit në Kupën e Italisë Inzagi kërkoi kohë, për t'u menduar dhe për të parë…

VIDEO | Torino nderon Moretin,e mbyll me fitore kundër Lacios

Torino dhe Lacio i kishin ruajtur emocionet për pjesën e dytë në ndeshjen e fundit për këtë sezon. 3-1 fitoi ekipi i Maxarrit, duke mbyllur një kampionat shumë të mirë në kuotën e 63 pikëve. Ndeshje pa rëndësi për Lacion, që siguroi…

Ideja e fundit e Tares, sulmuesi i Arsenalit pranë Lacios

Hapja e merkatos është në prag dhe ekipet kanë nisur të piketojnë objektivat për të bërë përforcime cilësore. Igli Tare po mendon për Lacion e sezonit të ri dhe operacioni i parë duket se do të kryhet në Angli. Sipas raportimeve nga…

Juventusi përgatit bombën, arrin akordin me yllin e Serie A

Mesfushori i Lacios, Sergei Milinkoviç-Saviç, nuk ka mundur të përsëritë sezonin e kaluar ku ishte protagonisti i një sezoni të shkëlqyer te Lacios. Pavarësisht rënies në formë, interesi për 24-vjeçarin mbetet shumë i lartë. Gjatë orëve…

Simone Inzagi në treg, Tare u përgjigjet zërave për Juven

Simone Inzagi dhe Lacio mund të ndajnë rrugët këtë verë. Në Itali zërat janë të shumtë për një kalim te Juventusi, që ka mbetur pa trajner pas largimit të Masimiljano Alegrit. Gjithsesi, drejtor sportiv i klubit romanist, Igli Tare, ka…

Strakosha sfidon Gjimshitin, në Itali jepet trofeu i dytë

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet finalja e “Coppa Italia”, ku do të vihen përballë Atalanta e Berishës e Gjimshitit dhe Lacio e Strakoshës. Në kuadër të takimit, “Sky Sport” ka bërë me dije formacionet e mundshme, me të dyja ekipet që…

Lacio dhe Atalanta gati për finalen, situata e legjionarëve

Të mërkurën në mbrëmje zhvillohet finalja e Kupës së Italisë. Atalanta dhe Lacio do të përballen mes tyre për të dërguar në shtëpi trofeun e dytë më të rëndësishëm në Itali. Një ndeshje e bukur pritet të zhvillohet në Olimpico të Romës, aty…

Ideja e fundit e Tares, synon një latin për sulmin

Igli Tare po punon për të përforcuar repartin ofensiv të ekipit. Drejtori sportiv pëlqen një paraguaian dhe ai quhet Antonio Sanabria. 23-vjeçari është pjesë e Xhenoas që nga muaji janar, ndërsa kartonin e tij e zotëron Betis. Sulmuesi…

Notat: Gjimshiti fitoi derbin shqiptar, Strakosha pa faj

Atalanta duket se nuk ka ndërmend të ndalet këtë sezon, me bergamaskët që morën një triumf jetik në sfidën direkte ndaj Lacios një ditë më parë, me shifrat 1-3. Protagonist në këtë takim ishte padyshim Berat Gjimshiti, i cili ishte pjesë…

VIDEO: Milani nuk ka më asnjë ide, Lacio shkon në finale!

Një Milan mediokër është eliminuar nga Kupa e Italisë, duke humbur në San Siro kundër Lacios dhe duke marrë një tjetër goditje të rëndë në një fundsezoni të tmerrshëm. Pas barazimit 0-0 në Romë, Milanit i duhej fitorja për të shkuar në…

Shkarkimi Bielsës, Tare dhe Inzagi: Lotito zbulon sekretet

Klaudio Lotito është një nga presidentët më karizmatikë të Serisë A. Kreu i Lacios ka zbuluar disa nga sekretet e tij, duke nisur nga ideja e çmendur për t’i ofruar Igli Tares postin e drejtorit sportiv. Biondi shqiptar ishte në fundin e…