Browsing Tag

Kategoria Superiore

Mezani: Tani kjo është skuadra ime, nuk mund të kërkoj kohë

“Duhet të jemi me këmbë në tokë dhe të shohim para. Unë nuk mendoj të bëj të njëjtën gjë si Lika vjet. Duhet të dalim nga kjo situatë sa më parë. Morëm një fitore dhe kjo ndeshje mbaroi. Unë mendoj për takimin e radhës. Nuk e mendoj se…

VIDEO | Mezani “ilaçi” i Luftëtarit, Teuta e dorëzuar

Luftëtari ka mundur që të marrë fitoren e parë dhe njëkohësisht dhe pikët e para për këtë kampionat. Ndonëse vetëm 2 ditë në këtyre të skuadrës Gentian Mezani arriti që ta niste me fitore aventurën e tij tek bluzinjtë. Goli i Shkurtajt në…

Java e derbit, plan ndryshe për Superioren

Ende nuk është mbyllur java e pestë e Kategorisë Superiore, por ndërkohë ka dalë plani për javën pasardhëse. Dita e parë do t’i kushtohet e gjitha derbit. Pikërisht të premten Tirana dhe Partizani do të përballen mes tyre. Pjesa tjetër e…

Lëvizja e fundit, Laçi i merr Kukësit një talent

Laçi nuk mendon vetëm për ekipin e parë, por edhe për të rinjtë dhe të ardhmen. Kurbinasit kanë afruar edhe një qendërmbrojtës, i cili sezonin e shkuar ka qenë pjesë e paratërinjve të Kukësit. Jo vetëm kaq, por verilindorët e grumbulluan…

Ana tjetër e Jasir Asanit, dedikimi i ndjerë për… Kotobellin

Partizani mundi Flamurtarin një ditë më parë, ndërkohë që mes lojtarëve të ndryshëm në fushë ka raporte mjaft të mirë. Kotobelli e Batha këtë verë lanë të kuqtë dhe iu bashkuan vlonjatëve, kurse Bruno Telushi në të shkuarën ka qenë kapiten…

Mezani debuton me dy ndryshime, Shkëmbi bën një lëvizje

Luftëtari  i ka humbur të gjitha takimet e deritanishme në kampionat dhe drejtuesit vendosën të largojnë trajnerin Millosh Kostiç dhe në vend të tij të emërojnë Gentian Mezanin. Vlonjati ka vetëm dy ditë në krye të gjirokastriteve dhe…

Për kreun dhe derbin, Skënderbeu e Tirana “zjarr”

Pa tifozë, por një sfidë ku të dyja ekipet do kërkojnë maksimumin e pikëve. Skënderbeu kërkon t’i shkëputet sërish Partizanit, kurse Tirana të afrohet me kreun. Sigurisht edhe për të humbur asnjëri ekip nuk do donte, pavarësisht se nuk…

Bardhi i sinqertë: Edhe unë jam i pakënaqur me veten!

Jurgen Bardhi ishte protagonist në ndeshjen me Flamurtarin. Asistoi në golin e parë dhe ishte disa herë i rrezikshëm. “Unë jap më të mirën në çdo ndeshje. Mundohem të jap më të mirën për ekipin. Trajneri më ka dhënë mundësinë dhe jap…

Gega: Entuziazëm dhe disiplinë, por mos të flasim për titull

Skënder Gega nuk mund të mos ishte i kënaqur pas fitores me Flamurtarin. Trajneri i Partizanit foli direkt pas ndeshjes në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Tekniku i kuq analizoi gjithçka ndodhi në fushë, ndërkohë që edhe derbi ishte…

Tetova: Flamurtarin e bllokuam, e vështirë me Tiranën

Edlir Tetova, ish-mesfushori i Teutës, u ribashkua me Orges Shehin te Skënderbeu. Pas një eksperience në krye të paratërinjve të durrsakëve, ai u bë krahu i djathtë i teknikut të korçarëve. Sot ai ka dalë në konferencë për shtyp dhe ka…

Prezantohet Ramadan Ndreu, do jetë numri 2 i Kukësit

Kukësi ka prezantuar Ramadan Ndreun, ndërkohë që presidenti Safet Gjici ka theksuar se e bëjnë këtë lëvizje për të ndërtuar një klub me standarde evropiane dhe që kërkon titullin kampin. “Objektivi ynë madhor është titulli kampion, të…

Ze Maria: Nuk e mendojmë Partizanin, Karabeci duhet të presë

Trajneri i Tiranës Ze Maria ka folur në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të ndeshjes me Skënderbeun. Numri një i stolit bardheblu nuk ka lënë jashtë vëmendjes dhe çështjen e kapiteni Karabeci, apo dhe takimin derbi që po afron.…

Zguro do titullin dhe “kokën” e Kamzës

Vangjel Zguro la Kamzën këtë verë dhe iu bashkua Kukësit. Të dielën do të jetë titullar në takimin kundër ish-ekipit të tij. “Situata është përmirësuar tek ekipi. Shpresojmë të ecim me të njëjtin ritëm dhe të mos ndalemi më”, shprehet…

Mezani do një italian te Luftëtari, Tavo vendos

Gentian Mezani ka pranuar të drejtojë Luftëtarin, ndërkohë që kërkon që të ketë stafin e tij në Gjirokastër. Kështu ai ka kërkuar që Franko Paskualetin të jetë krahu i tij i djathtë gjatë eksperiencës me bluzinjtë. Italiani ka një…

Akti i pestë i betejave, Superiorja me sfida interesante

Superiorja rikthehet të premten. Janë zhvilluar katër javë deri më tani dhe vetëm dy ekipe nuk njohin shijen e humbjes: Skënderbeu dhe Laçi. Korçarët kryesojnë renditjen dhe luajë të dielën. Si ndeshja kryesore është veçuar…

Ndeshja me Kamzën, Kukësi del me njoftim për biletat

Kukësi rikthehet të luajë në “Loro Boriçi”. U mendua se stadiumi “Elbasan Arena” do të ishte shtëpia e verilindorëve, por planet kanë ndryshuar sërish. Të dielën kundër Kamzës luhet në Shkodër, ndërkohë që ka dalë edhe njoftimi për çmimet e…

Rekordi i Tiranës, Ze Maria ka vetëm një të besuar

Tirana mori një fitore me shumë vlerë këtë fundjavë, duke triumfuar në shtëpi ndaj Luftëtarit. Tekniku Ze Maria u vu në dyshim për vazhdimësinë e tij, pasi në tre ndeshjet e para mori vetëm 1 pikë, megjithatë ky sukses me gjirokastritët…

Krasniqi: E shpërbleva Shehin, akoma nuk na keni parë!

Blerim Krasniqi gjeti golin e parë sezonal dhe normalisht që është i kënaqur. I blerë vjet tek Apolonia, sulmuesi tanimë është zgjedhja e parë për sulmin. Në emisionin “Gol pas goli” në Supersport fillimisht ai u shpreh kështu: “Nuk kam…

Shehi: Radas luajti me injeksion, ja çfarë dua nga skuadra!

Orges Shehi, trajneri i Skënderbeut, direkt pas ndeshjes me Flamurtarin foli në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Ai analizoi takimin e fituar me vlonjatët, sikurse foli edhe për sakrificën e Radas dhe zgjedhjet e bëra në fushë.…

Bushiç do trofe dhe “kokën” e Skënderbeut

Flamurtari nuk fshihet këtë sezon. Vlonjatët duan trofe dhe këtë e shpreh edhe kapiteni Tomislav Bushicc. Nesër kuqezinjtë përballen me Skënderbeun dhe duan tre pikët për të kryesuar të vetëm. “Është një fillim super për ne. Jemi gati…

Kosova dhe Skënderbeu, “skaneri” i Fidan Alitit

Fidan Aliti është një nga liderët e Skënderbeut. Gjatë kësaj vere ka pasur shumë largime dhe mbrojtësi i Kosovës, së bashku me Radas, Vangjelin dhe Muzakën duhet të jenë lider te korccarët. “Nga Skënderbeu janë larguar shumë lojtarë dhe…

Laçi “kërcënon” me Najdenov, Gega ndryshon sërish

Gara në Superiore vijon. Laçi-Partizani padyshim që është një takim mjaft interesant. Të dy klubet synojnë të renditen lart në tabelën e klasifikimit, ndaj edhe do tentojnë tre pikët. Vendasit nuk kanë më Uzunin, i shitur te Lokomotiva e…