Browsing Tag

Frankfurt

Kepa çon Çelsin në finale, Frankfurti largohet mes lotëve!

Është Çelsi finalisti i dytë në Europa League, pas Arsenalit, sepse Blutë kanë mundur me 11-metërsha 4-3 Frankfurtin, në një ndeshje dramatike. Çelsi e priste disi më të lehtë, pas barazimit në Gjermani, por Frankfurti po tregon se është…

DIREKT: Spektakël në Spanjë, surprizë në Londër (VIDEO)

Valencia-Arsenal dhe Çelsi-Frankfurt janë dy gjysmëfinalet e Europa League dhe sot luhen aktet e fundit. Arsenali udhëton në Spanjë, ku do t’i duhet të mbrojë avantazhin 3-1 të arritur në Londër. Përballë Valencias, parashikohet një sfidë e…

VIDEO: Baraspeshë në Gjermani, në Londër ka spektakël

Sot do të luhen dy gjysmëfinalet e para të “Europa League” dhe në katër ekipet pjesëmarrëse, dy skuadra janë londineze. E pikërish dy klubet angleze, Çelsi dhe Arsenali, janë favoritet për të kaluar në finale dhe për të ngritur trofeun e…

Barça hidhet në sulm, ofertë marramendëse për Frakfurtin

Barcelona po shqyrton prej kohësh sulmuesin e Ajntrahtit të Frankfurtit, Luka Joviç, të cilin e sheh si pasuesin ideal të Luis Suarez. Gjithashtu, në ndeshjen që Frankfurti luajti në Europa League kundër Interit, Erik Abidal ishte prezent…

Të gjithë të çmendur pas Joviç, Frankfurti i vë çmimin

Luka Joviç ka qenë surpriza më e madhe e këtij sezoni në Bundesligë. Sulmuesi serb ka shënuar 14 gola në 20 ndeshje dhe kryeson listën e golashënuesve të kampionatit gjerman. Kjo arritje e sulmuesit të Frankfurtit bëhet akoma më shumë…