Browsing Tag

Armand Duka

Duka pret ambasadorin hungarez, ftesë për… Turqinë

Presidenti i FSHF-së Armand Duka, takoi sot në ambjentet e institucionit të futbollit, ambasadorin e Hungarisë në Tiranë, Lorant Balla. Bashkëpunimi i mëtejshëm për futbollin ishte në qendër të bisedës mes ambasadorit, presidentit të…

Miliona për FSHF-në, firmos për 6 vite me Vodafone

Vodafone Albania zyrtarisht është sponsor zyrtar i Shqipërisë. Sot është nënshkruar kontrata mes kompanisë telefonike dhe Federatës Shqiptare të Futbollit dhe do të jetë e vlefshme për tre sezone, pra për 6 vite. Përfitimet e FSHF-së do të…

Hetimi i UEFA-s për Luftëtarin, Duka flet për herë të parë

“E Drejta Sportive dhe Arbitrazhi: një vështirim praktik mbi çështje të përzgjedhura ligjore”. Ky është “work shop”-i që FSHF ka organizuar ditën e sotme dhe të pranishëm kanë qenë përfaqësues të klubeve të Superiores dhe juristë me emër…

Një Botëror në Shqipëri, e zbulon presidenti i FSHF-së

FSHF ka aplikuar më parë për të organizuar Superkupën e Europës në stadiumin “Arena Kombëtare”, por në fund Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur që finalja të luhet në tjetër stadium. Kreu i FSHF-së, Armand Duka, do dëshironte shumë që…

Vizitë speciale nga UEFA, FSHF zbulon programin

Një ditë e ngarkuar pune ajo e ditës së nesërme për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Sikurse njoftohet nga zyra për shtyp e qeverisë shqiptare të futbollit, ditën e nesërme në kryeqytet mbërrin Sekretari Përgjithshëm i UEFA-s Theodore…

Duka në Bruksel, UEFA pret miliona edhe nga EU

Të mërkurën në Bruksel, është zhvilluar takimi strategjik ndërmjet Bashkimit Europian dhe UEFA-s mbi përfshirjen e futbollit në axhendën financiare europiane nga viti 2020 e në vazhdim. Takimi organizohej nga Komiteti Europian i Rajoneve…

Duka flet hapur: Ju tregoj pse nuk e largova Panuçin!

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur më në fund për të ardhmen e trajnerit Kristian Panuçi dhe ka theksuar se nuk mund të bënin ndryshime tani, pasi trajneri i ri nuk do të kishte mundësinë ta shihte ekipin para…

Shans i dytë për Panuçin, arsyet pse ndryshoi plani

Kristian Panuçi nuk do të largohet nga drejtimi i kombëtares. Presidenti Armand Duka dukej se e kishte ndarë mendjen ta largonte italianin pas humbjes me Skocinë, por ka ndryshim plani. Fitorja me Uellsin duket se i ka dhënë sinjalet e…

Fitorja dhe Panuçi, Duka i thotë fjalët e tij

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur pas ndeshjes me Uellsin dhe e ka vlerësuar faktin që skuadra reagoi. "Pjesa e parë nuk ishte shumë e mirë, por pas asaj humbje duhet të bënim diçka", u shpreh Duka…

Duka nuk duron më, tani në gjyq me Erjon Braçen

Replikat kanë qenë të shumta mes Erjon Braçes dhe Armand Dukës. Deputeti socialist nuk i ka kursyer shpesh herë kritikat ndaj kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, ndërkohë që tanimë do të ketë një betejë ligjore. Sipas…

Duka: Sulm i orkestruar, ja pse duhet të qëndrojë Panuçi

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, reagoi fill pas humbjes me Skocinë dhe kërkoi qetësi, pasi një klimë e tillë nuk i shërben kombëtares, sidomos kur sulmet nuk janë të karakterit sportiv. Së fundmi Duka ka folur edhe…

E ardhmja e Panuçit dhe humbja në Skoci, Duka mban qëndrim

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptarë të Futbollit, ka lëshuar një deklaratë pas humbjes me Skocinë. Kreu i qeverisë shqiptare të futbollit bën thirrje që të mos trajtohet si një tragjedi kjo disfatë, ndërkohë që nga ana tjetër…

Grezda bashkohet me Kombëtaren

Shqipëria përballet me Skocinë prej orës 20:45. Kuqezinjtë e drejtuar nga Panuçi duan pikë, ndërkohë që në tribunë do të jetë edhe një tifoz special si Eros Grezda. Anësori tani edhe është i lidhur ngushtë me Skocinë, pasi Gllasgou…

Zbërthehet Armand Duka: Binaku, Strakosha dhe… Skocia

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptarë të Futbollit, u shfaq i kënaqur pas fitores me Izraelin në Nations League. Në një intervistë të dhënë për Ora News, Duka analizoi fitoren e fundit, veçoi Binakun dhe Strakoshën, ndërkohë që foli edhe…

Kampionati jubile, Armand Duka vjen me një mesazh special!

Të premten topin nis të rrotullohet në Superiore. Klubet janë bërë gati për nisjen e kampionatit, ndërkohë që sikurse ndodh zakonisht, edhe presidenti Armand Duka ka diçka për të thënë. Mesazhi kryesor është: “Sezon të mbarë dhe një garë sa…