Një Botëror në Shqipëri, e zbulon presidenti i FSHF-së

FSHF ka aplikuar më parë për të organizuar Superkupën e Europës në stadiumin “Arena Kombëtare”, por në fund Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur që finalja të luhet në tjetër stadium. Kreu i FSHF-së, Armand Duka, do dëshironte shumë që të kishte mundësinë të organizonte një event të tillë, por duhet pritur.

Momentalisht synimi është të organizojnë Botërorin për femrave U17, gjë që vetë Duka e ka zbuluar në një intervistë të dhënë për “A2 News – CNN” së fundmi.

“Ne nuk kemi mundësi të bëjmë kampionat evropian të ekipeve të para, por kemi mundësi të bëjmë këto kompeticionet e tjera për U17, U19 apo edhe femrat, për të cilat kemi aplikuar për një kampionat botëror. Tani ne e vëmë gurin për çdo lloj kompeticioni. Dikur nuk llogaritnin për asgjë, tani themi që duam të organizojmë dhe Botërorin e femrave U17”, është shprehur Duka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online