Browsing Tag

Argjentina

Fillon “Copa America”, Brazili i frikëson të gjithë

Pak orë na ndajnë nga fillimi i turneut më të rëndësishëm në Amerikën e Jugut: “Copa America”. Edicioni i 46-të i këtij turneu do të zhvillohet në Brazil. 12 pjesëmarrës të ndarë nga tri grupe do të tentojnë ngritjen e trofeut. Një pjesë…

“Mesi po vuan, dua ta fitoj trofeun për të”

Argjentina po përgatitet për turneun më prestigjioz të futbollit në Amerikën e Jugut, “Copa America”. Përfaqësueses “albiceleste” u mungon ky trofe që prej vitit 1993, ndërsa dhimbjen bëhet akoma dhe më e madhe po të kujtojmë se dy…

Panik në Argjentinë, makina përplas trajnerin e kombëtares

Trajneri i kombëtares së Argjentinës, Lionel Skaloni, është shtruar me urgjencë në spital pasi u përfshi në një aksident rrugor. Ngjarja ka ndodhur në ishullin e Majorkës, ku ish-futbollisti zotëron një shtëpi pushimi. 40-vjeçari ishte…

VIDEO | Brazili përmbys Çekinë, Argjentina vuan me Marokun

Argjentina dhe Brazili kanë triumfuar në miqësoret e sotme. Albiçelestët mundën Marokun me vetëm një gol, që u shënua nga Korrea, i hedhur në fushën e lojës gjatë pjesës së dytë. Mesfushori u tregua i saktë me një goditje nga brenda zonës…

Maradona “vullkan”: Argjentina, një film horror

Argjentina festoi për kthimin e Leo Mesit në kombëtare, por miqësorja kundër Venezuelës u humb 3-1, me një lojë të shëmtuar. Kjo ka tërbuar Diego Armando Maradonën, i cili ka sulmuar ashpër kombëtaren dhe trajnerin Lionel Skaloni: "Ishte…

Argjentina s’ka vend për Ikardin, rikthehet “pleshti”

Kombëtarja e Argjentinës po përgatitet për miqësoret që do të zhvillojë në fund të këtij muaji, ku përballë do të ketë Venezuelën dhe Marokun. Së fundmi, trajneri i përfaqësueses, Lionel Skaloni, ka publikuar listën e të grumbulluarve.…

Argjentina i vendos kushte Marokut: Mesi nuk preket!

Më datë 26 mars, përfaqësuesja e Argjentinës do zhvillojë një miqësore në Rabat të Marokut kundër kombëtares së shtetit nga Afrike e veriut. Federata marokene ka paguar që të sjellë yjet amerikano-jugor në shtetin e tyre, por kjo është një…

VIDEO | Ikardi e Dibala udhëheqin Argjentinën, Vidal Kilin

Argjentina e ka fituar edhe miqësoren e dytë kundër Meksikës dhe këtë e ka bërë duke shënuar dy herë në portën kundërshtare. Vendosën Ikardi dhe Dibala, me këtë të fundit që shënoi golin e parë me fanellën e Argjentinës. Sulmuesi i…

Maradona pendohet, avokati: Ndihet keq, do telefonojë Mesin!

Diego Armando Maradona trazoi Argjentinën pak ditë më parë. Ajo çka tha për Lionel Mesin bëri që tifozët t’i ktheheshin kundër. Por ai është ndjerë keq për këtë dhe vetë avokati i legjendës argjentinase ka zbuluar se Maradona do të flasë me…

Maradona si “turma”: Mesi është Mesi veç te Barcelona!

Diego Armando Maradona dikur driblonte në mënyrë spektakolare në fushë, ndërkohë që tani legjenda argjentinase “fintet” i bën jashtë fushës. Deklaratat e tij janë shpesh të forta dhe ai është nga ata njerëz që nuk kursehen.…

Maradona: Mesi duhet të japë dorëheqjen, nuk e meritojmë

Lionel Mesi ka ndërmarrë një pushim 6-mujor nga kombëtarja e Argjentinës. “Pleshti” është ankuar shpesh herë se populli dhe mediet në Argjentinë nuk e vlerësojnë atë çfarë ai ka dhënë për kombëtaren “albiceleste” gjatë 12 viteve të fundit.…