VIDEO | Argjentina “rikthehet në shina”, Brazili e pret në gjysmëfinale

0

Argjentina ka siguruar kalimin në fazën çerekfinale të “Copa America”. Dy herë kampionët e botës e kanë pasur të lehtë ndaj Venezuelës, duke fituar me rezultatin 2 – 0 falë golave të Lautaro Martinez dhe Xhovani Lo Selso.

Kualifikimi i Argjentinës na sjell një përballje speciale në gjysmëfinale, pasi “albicelestët” do të kenë kundër Brazilin. Të zotët  e shtëpisë vijnë shumë herë më të avantazhuar ndaj argjentinasve, por kur  ke Leo Mesin në fushë, asgjë s’është e pamundur.

“Copa America”, faza e çerekfinale
Argjentina 2 – 0 Venezuela
Shënues: Martinez 10’, Lo Selso 74’

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online