Browsing Tag

Zlatan Ibrahimovic

VIDEO | Ibra makineri golash, ndëshkon edhe Toronton

Zlatan Ibrahimovicc vazhdon të shënojë dhe nuk pyet për moshën. Sulmuesi suedez i ka dhënë fitoren Los Anxhelos Galaksi, teksa ka realizuar dy herë në triumfin 2-0 që kanë arritur në shtëpi kundër Toronto FC. Suedezi i ka shënuar golat…

VIDEO | Pas këtij goli, Ibrahimoviç nuk është njerëzor!

Zlatan Ibrahimoviç është i çmendur dhe me të vërtetë vjen nga një tjetër planet. Flet shumë, por di ta bëjë diçka të tillë më së miri edhe në fushë. Edhe pse i ka mbushur 37 vjeç, ai vazhdon ta mahnitë dhe fatin t’i shohin golat e tij nga…

Ibra: Ju tregoj më të madhin, një prekje dhe niste magjia!

Zllatan Ibrahimoviç nuk e ka fshehur kurrë admirimin për të. Suedezi i famshëm nisi futbollin në lagjet e varfra të Rosengorit me një ëndërr në kokë: të bëhej një futbollist si Ronaldo Fenomeni. Sot mund të ndihet krenar për karrierën e…

Urim “alla Zlatan”, Ibrahimoviç nuk di të jetë normal

Zlatan Ibrahimoviç njihet për karakterin e tij dhe për deklaratat e shpeshta që bën nëpër media apo intervistat që jep, duke lavdëruar veten. Pak kohë më parë, sulmuesi zyrtarizoi qëndrimin në Amerikë për një tjetër sezon dhe tha se viti i…

Ibrahimoviç vendos përfundmisht, klubi jep njoftimin zyrtar

Spekulimet për një transferim të mundshëm të Zllatan Ibrahimoviç drejt Europës, konkretisht te skuadra e Milanit ishin të shumta. Gjithsesi, ditët e fundit është konfirmuar si nga drejtuesit e klubit kuqezi, po ashtu dhe nga vetë lojtari…

Ibra u jep fund dilemave, zbuloni ekipin e “ri” të suedezit

Zllatan Ibrahimoviç u ka dhënë fund dilemave për të ardhmen e tij. Sulmuesi suedez, i cili aktualisht është një lojtar i LA Galaksi, ka shpërndarë një video-mesazh në llogaritë e tij në “rrjetet sociale”, që shoqërohet me mbishkrimin “MLZ,…

Në Itali janë të sigurt: Milan-Ibra është gati e kryer

Zllatan Ibrahimoviç marsin e këtij viti zgjodhi Amerikën e largët për të vazhduar karrierën e tij, pasi firmosi me Los Anxhelos Galaksi. Suedezi numëron plot 22 gola në 27 ndeshje të luajtura. Pavarësisht paraqitjeve të mira të tij, ekipi i…

Dramatike, Zlatan Ibrahimoviç jashtë “playoff”-it

Mjaftonte një fitore për Los Anxheles Galaksi për të parë magjitë e Zlatan Ibrahimoviç edhe në “play-off”. Fatkeqësisht gara është mbyllur këtu për skuadrën kalifornianë, që u mposht në shtëpi me rezultatin 2-3 nga Hjuston Dinamo.…