Në Itali janë të sigurt: Milan-Ibra është gati e kryer

0

Zllatan Ibrahimoviç marsin e këtij viti zgjodhi Amerikën e largët për të vazhduar karrierën e tij, pasi firmosi me Los Anxhelos Galaksi. Suedezi numëron plot 22 gola në 27 ndeshje të luajtura. Pavarësisht paraqitjeve të mira të tij, ekipi i Los Anxhelos nuk arriti të kualifikohej në zonën “play-off”, ku u mund në javën e fundit dhe e humbi këtë mundësi.

Kampionati i rregullt është mbyllur në Amerikë tashmë dhe Ibrahimoviç i rikthehet përsëri çështjes Milan. Kohët e fundit në media është folur shumë se 37-vjeçari mund të rikthehet në Europë përsëri dhe mund të veshë fanellën e Milanit. Sipas asaj që raportojnë në mediat italiane, transferimi i Ibrës në Milano është thuajse i sigurt.

Sulmuesi do të firmosë një kontratë 6-mujore për kuqezinjtë, pra deri në fundin e këtij sezoni. Gjithsesi, “tuttosport” shkon më tej dhe shton që Ibrahimoviç mund të kërkojë një kontratë 18-mujore, që do ta mbante në Itali dhe për vitin e ardhshëm. Nga kjo marrëveshje thuhet se suedezi do të përfitojë 1.5 milionë euro në sezon nga Milani, por do të ketë dhe përfitime të tjera nga sponsorat.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.