Browsing Tag

Zinedin Zidan

Zidan: Për Atletikon nuk ishte miqësore

Reali u masakrua 7-3 në miqësoren amerikane nga Atletiko, në një derbi për histori, edhe për ishte veç një miqësore. Pikërisht këtu kapet Zinedin Zidan, i cili në konferencën për shtyp pas ndeshjes u mundua të tregohej më i qetë nga sa…

Sebajos te Arsenali, Zidan shpjegon arsyet e transferimit

Dani Sebajos është larguar nga Madridi për të zbarkuar te Arsenali, ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Spanjolli përtej cilësive të mëdha nuk arriti të zërë vend në formacionin e Realit. Yjet e mëdhenj e me eksperiencë janë të shumtë dhe…

Dëmtimi horror i Asensio, reagimi i Zidan i thotë të gjitha

Talenti është një nga komponentët më të rëndësishëm në futboll, por nëse nuk e ke fatin me vete gjithçka shndërrohet në një “mal të thepisur”. Marko Asensio po bëhej gati për të nisur sezonin e tij të ri me Realin e Madridit, por nuk paska…

Prapaskena me Bejl, ja çfarë i ishte premtuar Zidanit

Garet Bejl brenda pak ditësh do të largohet nga Reali. Sulmuesi nuk gëzon aspak simpatinë e Zidan dhe trajneri e ka nxjerrë nga “orbita” e ekipit. Pas çdo dite që kalon zbardhen edhe më shumë të reja rreth prapaskenave që kanë ndodhur mbi…

Në Madrid kundër Pogbas, transferimi i francezit në udhëkryq

Pol Pogba në muajt e fundit është parë të jetë shumë i lidhur me një kalim te Reali i Madridit. Francezi ka shfaqur dëshirën të punojë me Zidan dhe është i gatshëm të reduktojë edhe pagën e tij. Vetë trajneri ka shprehur pëlqimin e tij për…

Rikthimi i Zidan te Reali, Murinjo ka vetëm një fjalë

Largimi i Santiago Solarit nga drejtimi i Realit bëri që në media të qarkullonin shumë emra për të marrë drejtimin e skuadrës spanjolle. Ishin të shumta arsyet që të çonin te Zhose Murinjo. Tifozët madrilenë disa herë e kishin thirrur në…

Zbulimi i Modriç dhe “profecia” e realizuar e Zidan!

“Mesi dhe Ronaldo kanë ruajtur një nivel të “çmendur” në 10 vitet e fundit, por në të kaluarën, ndoshta, ka patur disa lojtarë të tjerë, të cilët mund ta kishin fituar ‘Topin e Artë’. I referohem Ksavit, Shnajderit dhe Iniestës. Mendoj se…

Njeriu i momentit, Asensio rrëfen këshillën e artë të Zidan

Markso Asensio ishte heroi i kombit spanjoll gjatë natës së djeshme. Paraqitja e fenomenale e 22-vjeçarit  në shpartallimin 6-0 të Kroacisë ka bërë xhiron e botës. Një gol, tri asiste dhe rol kyç në autogolin e kroatëve, një 90-minutësh që…

Zidan zbulon të ardhmen dhe “tremb” Murinjon

Zinedin Zidan dha dorëheqjen nga Reali i Madridit mbas fitimit të Champions-it të tretë rresht. Arritje fantastike e trajnerit francez me klubin spanjoll, por ai kishte nevojë për të pushuar dhe për të provuar një eksperiencë të re.…