Browsing Tag

Veleçiku

Duli: Shkumbinin e vlerësojmë, por triumfon Veleçiku im!

Veleçiku, edhe pse ishte shumë pranë sigurimit të qëndrimit të në të Parën, ia bëri më të vështirë vetes pas dy humbjeve radhazi me Burrelin dhe Shënkollin. Golaverazhi në ndeshjet direkte me këta ta fundit i penalizoi dhe tashmë duhet të…

VIDEO | “Futboll apo mundje”, Veleçiku denoncon dhunën

Takimi i kësaj fundjave midis Veleçikut dhe Shënkollit u shoqërua me tension të lartë, kjo dhe për shkak të pozitave të vështira që ndodhen këto dy skuadra në tabelën e poshtme të Kategorisë së Parë. Klubi nga qyteti i Koplikut ka…

Nuk kanë hapësira, Vllaznia huazon dy lojtarë te Veleçiku

Veleçiku ka përforcuar skuadrën me dy elementë nga Vllaznia. Ka qenë vetë klubi shkodran që ka zyrtarizuar huazimin e dy lojtarëve te koplikasit. Bëhet fjalë për Sinisha Rajçeviq dhe Brendon Smajli, lojtarë këta që nuk kanë gjetur hapësira…

Ilira thyhet në shtëpi, Veleçiku vijon ngjitjen

Është mbyllur dhe ndeshja e fundit e javës së 13-të në Kategorinë e Par. Iliria e Fushë-Krujës është mundur në shtëpi minimalisht nga skuadra e Veleçikut, e cila tani e sheh veten në vendin e pestë. Ka mjaftuar një gol i Tomas në minutën…

Besa rimerr kreun me vuajtje, Veleçiku mposht Burrelin

Janë mbyllur dhe dy ndeshjet e fundit të javës së tetë në Kategorinë e Parë. Në të dyja grupet është zhvilluar nga një takim, që ka mbyllur në këtë ëmnyrë dhe llogaritë e kësaj jave. Në grupin A, Veleçiku ka mundur Burrelin me rezultatin…

Toma nderon Veleçikun, Korabi i parafundit

Veleçiku ka marrë tre pikë me mjaft vlera ndaj Korabit. Koplikasit fituan me rezultatin 2-1 ndaj dibranëve dhe tanimë kanë shkuar në kuotën e 9 pikëve, duke u renditur në vendin e pestë në tabelën e klasifikimit. Korabi ndërkohë…

Vllaznia ngec në derbi, paqe mes Elbasanit dhe Lushnjës

Vllaznia sezonin e ardhshëm do të luaj në Kategorinë e Parë dhe përgatitjet i ka nisur vonë. Për këtë arsye edhe miqësoren e parë e zhvilloi ditën e sotme kundër Veleçikut fqinj. Edhe koplikasit do të luajnë në të njëjtën kategori me…