VIDEO | Çmenduri boliviane, arbitri akordon penallti me “VAR”-in imagjinar

Bolivia është një shtet që rrallë del në medie për lajme lidhur me futbollin, por në…

E pabesueshme në Brazil, gafë absurde e VAR-it!

Përdorimi i sistemit VAR në futboll ka bërë që në një farë mënyre të vendoset drejtësia,…

E pabesueshme | Anulim dhe akordim penalltie, “VAR” çmend Portugalinë

Sistemi “VAR” vazhdon të çudisë botën e futbollit. Një ngjarje qesharake ka ndodhur në takimin e…

Sistemi VAR në Superiore, Sokol Jareci zbulon planin

Kudo në botë arbitrimi ka qenë shpesh në shënjestër, madje edhe tani që në shumë kampionate…

“Mundësia më e madhe që është krijuar”, VAR mund të kthehet në biznes milioner

VAR-i po ndihmon në përmirësimin e gjykimit të një ndeshje, por përdorimi i teknologjisë ka edhe…

“Po e kthejnë në barcaletë, ku dreqin e pa penalltinë ai shkencëtari i VAR-it?!”

Kaljari rezistoi mbrëmë kundër Napolit dhe ishte shumë pranë marrjes së një barazimi. Do të ishte…

Teknologjia VAR në Superiore? Sokol Jareci zbulon detajet

Arbitrimi është një nga hallkat që në futbollin shqiptar merr akuza të shumta. Vendet e zhvilluara…

Italia e fiksuar pas “VAR”-it, tani sjellin një risi të veçantë

Serie A ishte kampionati i parë në Europë që vuri në punë sistemin varë në fillim…

VIDEO | Në Torino janë të xhindosur, Juventusit iu mohua kjo penallti

Juventusi mori një barazim të çmuar në takimin e parë të çerekfinales së Champions-it ndaj Ajaksit.…

VIDEO | Lojtari pranon simulimin, VAR akordon penallti për SPAL-in

Lacio është kthyer kokulur nga transferta në Ferrara ndaj SPAL-it. Ekipi vendas mori tri pikët falë…

VIDEO | Penallti e turpshme e Barcelonës, Suarez ia hedh edhe VAR-it

Barcelona zhbllokoi ndeshjen ndaj Lionit me anë të një 11-metërshi të ekzekutuar me sukses nga Lionel…

VIDEO | Sportingu fiton një penallti qesharake, VAR tërbon Portugalinë

Sportingu i Lisbonës fitoi me rezultatin 2 – 1 transfertën ndaj Boavistës. Takimi përfundoi me shumë…

Roma “vullkan”, Palota e Manolas sulmojnë UEFA-n!

Roma u eliminua mbrëmë nga Porto dhe sërish në qendër të vëmendjes janë arbitrat, sepse në…

Hipokrizia e Butragenjos: Penalltia fantazmë? Reali nuk flet kurrë për gjyqtarët

Real Madrid fitoi takimin kundër Levantes me rezultatin 2-1. Momenti kryesor i ndeshjes ishte penalltia e…

Onana: De Ligt e ka ndarë mendjen. VAR-i? Jemi të zemëruar, por pritet kundër Realit!

Ajaksi u mposht nga Reali i Madridit në shtëpi me rezultatin 1-2, ndërsa pa t’i anullohej…

VIDEO | Shfryn trajneri i Ajaksit: Na u anulua një gol i rregullt

Trajneri i Ajaksit, Erik Ten Hag, ishte i dyzuar nga paraqitja e skuadrës së tij kundër…

Roseti shpjegon përdorimin e VAR-it në Champions, UEFA nuk e harron… Salën!

Roma-Porto dhe Mançester Junajtid-PSG do të rikthejnë emocionet e Champions Ligës sonte në mbrëmje, ndërsa teknologjia…

Jo vetëm VAR, rregullorja e re e Champions Ligës gëzon trajnerët!

Teknologjia VAR do të aplikohet këtë sezon në Champions Ligë duke nisur nga faza çerekfinale, por…

Shpërthen Ferrero: VAR-i problem, po shohim nga dy ndeshje njëkohësisht!

Sampdoria zhvilloi një ndeshje të mirë kundër Juventusit, por doli pa pikë nga fusha e blertë.…

UEFA nuk reziston më, Championsi me VAR pas grupeve

Në muajt e fundit kishte nisur një presion i vazhdueshëm nga klubet që në Champions të…

Toti “shfryn” ndaj VAR-it: E turpshme, penalltia e Zaniolos ishte e qartë

Françesko Toti ishte i vetmi pjesëtar i klubit të Romës, që foli para mediave në përfundim…

Anglia bindet më në fund, Premier Liga i thotë “po” VAR-it

Sistemi VAR është një risi, që tashmë është pjesë e kampionateve më të rëndësishëm të Evropës,…

Reagon Kairo: Kërkojmë trajtim të njëjtë, ja propozimi im për VAR-in

Teknologjia e VAR-it po ecën mirë përgjithësisht, por akoma ka të pakënaqur. Torino është një nga…

Van Basten i jep fund, holandezi braktis detyrën në FIFA

Marko Van Basten i ka dhënë fund një eksperience 2-vjeçare si kreu i sektorit të zhvillimit…

Atletiko akuzon arbitrimin: “VAR”-i duhet të jetë i barabartë për të gjithë

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim reagimet e shpeshte të klubeve në lidhje me arbitrimin. Në…

Simeone mbron CR7-ën: Duhet të futet VAR, Kristiano nuk bëri asgjë

Nuk kishte si të mungonte dhe një koment nga Diego Simeone për kartonin e kuq të…

Suarez kundër teknologjisë: VAR-i zbeh adrenalinën e golit

  Luis Suarez shënoi një dygolësh në fitoren 8-2 përballë Hueskës dhe Barcelona mori fitoren e…

VIDEO | Kur VAR-i nderon arbitrin dhe vendos drejtësi!

Një rast i veçantë ka ndodhur në kampionatin portugez të futbollit me sistemin VAR që ka…

VAR tërbon gjermanët, fillimi është për rekord

Në Gjermani nuk janë aspak të kënaqur nga futja e teknologjisë VAR. Në të shkuarën debati…

E reja e fundit, VAR edhe në Champions?

UEFA duket se po mendon të revolucianizojë edhe Ligën e Kampioneve. Deri më tani ka pasur…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online