Anglia bindet më në fund, Premier Liga i thotë “po” VAR-it

Sistemi VAR është një risi, që tashmë është pjesë e kampionateve më të rëndësishëm të Evropës, duke përjashtuar këtu vetëm Anglinë. Gjithsesi, kjo pritje duket se ka marrë fund, pasi klubet e Premier Ligës kanë rënë dakord që sistemi VAR të jetë pjesë e kampionatit, duke nisur që nga sezoni i ardhshëm.

Ditën e sotme në mbledhjen e kryer është vendosur që të bëhet një kërkesë në FIFA dhe në bordin e shoqatës ndërkombëtare të futbollit. Sistemi i video asistentit, është testuar në futbollin ishullor në kupën FA si dhe në “Carabao Cup” dhe duket se më së fundmi në Angli janë të bindur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online