Simeone mbron CR7-ën: Duhet të futet VAR, Kristiano nuk bëri asgjë

Nuk kishte si të mungonte dhe një koment nga Diego Simeone për kartonin e kuq të Kristiano Ronaldos. Numri një i stolit të Atletikos theksoi se me VAR do të ishte evituar ai moment, që sipas tij u menaxhua keq nga gjyqtari. Argjentinasi e vë veten në pozitën e Ronaldos, i cili mund të mungojë në ndeshjen me Mançester Junajtin në Angli.

“Nëse do të ishte VAR ai moment do të ishte parë nga gjyqtari. Duhet t’i kushtojmë rëndësi kësaj ngjarjeje. Ai duket se nuk ka bërë asgjë dhe gjyqtari e ka dëmtuar atë. Do të ishte një ndihmë e madhe për gjyqtarët VAR”.

“Mendoj se VAR është në favor të lojës. Jam i bindur se do të futet së shpejti. Është një siguri më tepër në lojë”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online