Browsing Tag

Usain Bolt

VIDEO | Karager turpërohet, Usain Bolt “snajper” para porte

Mbrëmjen e djeshme shkallët e “Stamford Bridge” u mbushën nga mijëra londinezë për të parë një ndeshje futbollit të veçantë. Bëhet fjalë për eventin përvitshëm të “Soçer Aid”, ku dy skuadra të përbëra nga ish-futbollistë dhe personalitete…

Kontratë profesioniste për Bolt? Trajneri e nxjerr blof

Kohët e fundit është diskutuar shumë në lidhje me ish-atletin rekordmen, Usain Bolt, i cili kërkon që të bëhet një futbollist profesionist. Usain Bolt ishte në një provë tek ekipi australian i Central Coast Mariners, të cilët luajnë në…

Usain Boltin e do rivali i Kukësit, jo Milani

Ditën e djeshme u përhap me shpejtësi lajmi se legjenda e atletikës, Usain Bolt, mund të transferohej tek ekipi i Milanit. Agjenti i xhamajkanit, i cili po stërvitet me ekipin australian të Central Coast Mariners, u shpreh për “Daily Mail”,…

I nënshtrohet testit anti-doping, Bolt: E keni seriozisht?

Usain Bolt po shijon eksperiencën si futbollist dhe po jep maksimumin për ekipin e Central Coast Mariners në Australi. Para disa ditësh ai shënoi një dopietë në miqësore, ndërsa një vizitë e papritur i ka ardhur nga Federata e Futbollit…

Video | Usain Bolt debuton në Australi, por çfarë zhgënjimi

Usain Bolt provoi dje për herë të parë të luajë në një ndeshje futbolli zyrtare. Xhamajkani u aktivizua së zëvendësues në miqësoren midis skuadrës “Central Coast Mariners” dhe klubit amator “Central Football Coast”. Bolt pati gjithsej 9…

Çmenduri marketingu, Bolt merr oferta nga Spanja e Franca

Usain Bolt njihet si një fans shumë i madh i lojës së futbollit. Sprintieri rekordmen, i cili tashmë është dorëhequr nga sporti i Atletikës është në ndjekje të plotësimit të ëndrrës së tij për t’u bërë  një futbollist profesionist. Bolt…

Kësaj radhe e ka seriozisht, Bolt drejt firmës në Australi

Sprinteri xhamajkan Usain Bolt, njihet si një fans i çmendur i futbollit dhe sidomos ekipit anglez Mançester Junajtid. Që prej dorëheqjes nga sporti i Atletikës, 31-vjeçari ka marrë pjesë disa herë në stërvitjen e skuadrës së Borusia…