Browsing Tag

Skoci

Grezda pushim, një shqiptar “vret” kampionatin në Skoci

Gllazgou Rejnxhërs nuk shkoi dot më shumë se një barazim 1 -  1 në transfertën ndaj Hibernian. Skuadra e drejtuar nga Stivën Xherard zhbllokoi e para takimin, ndërsa rezultati u barazua falë golit të sulmuesit me origjinë shqiptare të…

Brendan Roxhers në luftë arbitrat skocezë: Janë amatorë!

Trajneri i kampionëve Gllazgou Selltik, Brendan Roxhers ka bërë disa deklarata ironizuese ndaj arbitrave të kampionatit skocez. Gjatë muajve të fundit, një sërë gabimesh nga “xhaketat e zeza” kanë bërë xhiron e botës dhe nga kjo gjë është…

Kaja bën “prapa kthehu”, merr fund aventura skozece

Ka zgjatur vetëm katër muaj aventura e Egli Kajës në kampionatin skocez. Mesfushori shqiptar ka ndërprerë huazimin te klubi i Livingstonit dhe është rikthyer te Uimbëlldon. Lajmi është bëri i ditur nga trajneri Ualli Douns. “Nuk e kisha…

Futbolli bashkon njerëzit, shembulli vjen nga tribunat

Edhe pse ndeshja mes Shqipërisë dhe Skocisë është programuar për ditën e nesërme, tifozët nuk u është duruar deri atëherë, teksa kanë zbritur vetë në fushë. “Tifozët Kuq e Zi” kanë sfiduar tifozët miq në një takim miqësor të zhvilluar në…

Grezda: E kam pritur këtë shans, do tregoj veten

Eros Grezda ka qenë përkrah trajnerit të Gllazgou Rejnxhërs, Stivën Xherard, në daljen për shtyp për takimin e së dielës ndaj Madhëuell. Dëmtimi i Rajan Kent dhe pezullimi i sulmuesit Kandeiash i kanë dhënë një shans të artë sulmuesit…

Debutimi i hidhur i Grezdës, shtylla i mohon golin

Eros Grezda luajti si titullar për herë të parë në fomacionin e Gllazgou Rejnxhërs. Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk mund të lërë shenjë në transfertën ndaj St. Mirren, që u mbyll me triumfin e skuadrës së Stivën Xherard me rezultatin 2…

Skandal përgjimesh në Skoci: policia spiunonte tifozët

Orë të nxehta në Skoci dhe në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, pas skandalit që lidhet me përgjimet e  tifozëve. Sky News raporton detajet interesante të një hetimi që është bërë nga policia skoceze. Tifozët akuzojnë policinë se ka marrë…

DIREKT/ Skocia shënon sërish, shuhen shpresat e kuqezinjve

Ashtu si pak ditë më parë, kuqezinjtë do tentojnë që të marrin një tjetër rezultat pozitiv, por këtë herë në Skocinë e largët.Të besuarit e Kristian Panuçit kërkojnë një fitore që do i konfirmonte si pretendentë për të fituar grupin 1 të…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online