Browsing Tag

Sion

Rikthimi i Behramit, vjen oferta e parë nga Zvicra

Valon Behrami është shumë pranë rikthimit në kampionatin zviceran. Kontrata e 34-vjeçarit me Udinezen ka mbaruar dhe me shumë gjasa klubi friulian s’do të aktivizojë opsioni e rinovimit të bashkëpunimit edhe për një sezon. Mediet…

Presidenti i mbyll derën Kukelit, Toma dhe Kasami në treg

Presidenti i klubit të Sionit, Kristian Konstatin, ka dhënë një intervistë për medien zvicerane Blick, ku ka folur në lidhje mbi të ardhmen e disa prej futbollistëve të skuadrës ku ai investon prej vitesh. Te Sioni ndodhet një numër i…

FOTO | Koreografia spektakolare: Jeta është më e bukur me…

Zyrihu humbi të shtunën në transfertë përballë Sionit me rezultatin 1-0. Nga lojtarët shqiptarë u aktivizua vetëm Hekuran Kryeziu, mesfushori 26-vjeçar i përfaqësueses së Kosovës. Nëse lojtarët nuk zhvilluan një ndeshje të mirë dhe dolën të…

Ermir Lenjani i habitur: Çudi, nuk jam ftuar në kombëtare!

Kombëtarja jonë do të zhvillojë pas 12 ditësh sfidën e parë për kualifikueset e Euro 2020, ku do të presë përfaqësuesen e Turqisë. Lista e lojtarëve të grumbulluarve ende nuk është bërë e ditur, por gjithsesi polemikat duket se kanë nisur…

Zyrtare, Kukeli bashkohet me Tramexanin në Sion

Burim Kukeli është transferuar nga Zyrihu te Sioni. Mesfushori i kombëtares sonë kishte kohë që kërkohej nga Paolo Tramexani, i cili ia njeh mirë cilësitë. Për 33-vjeçarin nga Gjakova vjen një aventurë e re në karrierë, pas 9 vitesh mes…

Memushaj, një milion euro larg Tramexanit dhe Lenjanit

Pasi zyrtarizoi Ermir Lenjanin, Sioni tashmë është i vendosur të blejë edhe Ledian Memushajn. Mesfushori i kombëtares sonë është një kërkesë e qartë e trajnerit Paolo Tramexani, i cili ia njeh mirë vlerat dhe rëndësinë në mesin e fushës.…