VIDEO | Goli më i bukur i muajit, Zvicra zgjedh perlën e shqiptarit!

0

Goli më i mirë i muajit nëntor në kampionatin zviceran të futbollit është vjen nga një shqiptar. Bastien Toma luan me ekipin e Sionit, është 19 vjeç dhe aktivizohet në rolin e mesfushorit. Me datë 25 nëntor Sioni fitoi kundër Tunit në shtëpi me rezultatin 2-1.

Ndeshja po shkonte drejt barazimit 1-1 (Pajtim Kasami kishte shënuar më parë për Sionin), ndërsa Toma vendosi t’i jepte fitoren ekipit të tij në minutën e 82-të.

Mesfushori shkatërrues lëshoi një të djathtë potente dhe topi përfundoi në trekëndësh, duke shënuar një gol të jashtëzakonshëm. Goli i lojtarit të Zvicrës U21 është përzgjedhur si më i bukuri i muajit nëntor sipas mediave të vendit helvetik.

Ihr habt gewählt: Bastien Toma vom FC Sion markiert das Sporttip Tor des Monats November!

Gepostet von Teleclub Sport am Samstag, 15. Dezember 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.