Sioni i Lenjanit shtang Lucernën, 90 minuta për mëngjarashin e kombëtares

Viti 2019 ka nisur mjaft mirë për Sionin e Ermir Lenjanit. Skuadra ku aktivohet lojtari i kombëtares mundi sot në transfertë Lucernën me rezultatin 3 – 1 dhe tanimë e gjen vetes vetëm tre pikë larg vendit të katërt që të çon në kualifikueset e Europa League.

Lenjani mori 90 minuta të plota në këtë ndeshje, ku luajti si sulmues krahu, një pozicion ky që e kemi parë shpesh të luajë për kombëtaren shqiptare, por në nivel klubesh 29-vjeçari është aktivizuar më së shumti si mbrojtës i krahut të majtë.

Në palën humbëse  u aktivizuan nga minuta e parë lojtarët e përfaqësueses së Kosvoës, Demhasaj dhe Voca. Të dy futbollistët u zëvendësuan gjatë pjesës së dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online