Browsing Tag

Shqiperia U21

Miqësore luksi, Shqipëria e Bushit përballë Francës

Miqësore luksi për Shqipërinë U21, që në kualifikueset e Europianit ka në skuadër ekipe si Anglia dhe Austria. Me këta të fundit është në program ndeshja e radhës, por më parë do të zhvillohet testi miqësor me Francën më datë 5 shtator.…

Lleshi dhe Kolaj njëzëri: Drejt Turqisë vetëm për fitore!

Shqipëria U21 do të luajë tre ndeshje, një zyrtare dhe dy miqësore. Me datë 7 qershor luajmë në Turqi, ndërsa me 9 dhe 11 qershor zhvillohen dy miqësoret kundër Uellsit. Sot ka qenë radha e Kleandro Lleshit dhe Aristidi Kolajt për të…

Bushi merr lajmin e mirë, rikuperohet mbrojtësi

Alban Bushi mund të buzëqeshë, pasi së fundmi është rikuperuar një prej lojtarëve që ai e ka ftuar për ndeshjet me Turqinë dhe Uellsin. Mbrojtësi Drilon Kryeziu pati probleme në një nga seancat stërvitore me kombëtaren dhe ishte Jurgen…

Mungesë e madhe për Shpresat, Hajduku e kishte zyrtarizuar

Alban Bushi ka shpallur listën e Shqipërisë U21 ditën e sotme, ndërkohë që në orët e fundit ka pasur një ndryshim në listë. Emir Sahiti, sulmuesi anësor i Hajdukut të Splitit, ka humbur grumbullimin për ndeshjet me Turqinë dhe Uellsin në…

Lista e Shqipërisë U21, risi nga Superiorja dhe… Italia

Shqipëria U21 do të përballet me Turqinë më datë 7 qershor, ndërkohë që më 9 dhe 11 qershor janë në program edhe dy miqësore me Uellsin. Trajneri Alban Bushi ka përzgjedhur lojtarët për këto dy takime dhe sot ka dalë në një konferencë për…

Bushi paralajmëron Malën: Nuk bëhet shaka me kombëtaren

Trajner i kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi, foli para gazetarëve në daljen për shtyp të organizuar ditën e sotme në ambientet e selisë së FSHF-së. Trajneri i shpresave foli mbi barazimin në Andorra dhe çështje të tjera të…

“Tërbohet” Bushi, ngritje zëri te Shqipëria U21

Shqipëria U21 luan me Turqinë të shtunën prej orës 19:00 në stadiumin "Elbasan Arena". Skuadra e drejtuar nga Alban Bushi synon t'i nisë mbarë kualifikueset dhe fillimisht duhen kaluar me sukses turqit, për të menduar për sfidën e radhës me…

Bushi: Kosova? Ndeshje e ashpër, 3-4 lojtarë na refuzuan

Shqipëria U21 ka mësuar rivalët në kualifikueset e Europianit, teksa ekipe si Anglia dhe Austria spikatin si favorite për vendet e para. Por kuqezinjtë do të kenë një ndeshje të veçantë me Kosovën. Turqia dhe Andora gjithashtu janë në të…

Feston sulmuesi i Shqipërisë U21, Kolaj i shënon Milanit

19-vjeçarët e Sasuolos fituan kundër moshatarëve të Milanit me rezultatin 3-0 në ndeshjen e sotmes për kampionatin “Primavera”. Fitore e pastër për ekipin e Aristidi Kolajt, i cili shënoi një nga golat e ndeshjes. Lojtari ofensiv shënoi…

Shqipëri-Maltë, të përzgjedhurit e Alban Bushit

Shqipëria U21 luan miqësoren e dytë kundër Maltës, ndërkohë që janë publikuar edhe formacionet zyrtare të dy ekipeve. Trajneri Bushi ka preferuar Dajsinanin për portën, ndërkohë që në mbrojtje katërshja që e nis nga fillimi është: Kryeziu,…

Lista e Shpresave, Bushi: Kemi në vëzhgim… 40 lojtarë

Shqipëria U21 do të luajë më 16 dhe 19 nëntor dy miqësore me Maltën, ndaj trajneri Alban Bushi ka dalë sot në një konferencë për shtyp. Fillimisht është shpërndarë lista e lojtarëve të grumbulluar, teksa shtatë janë nga kampionati shqiptar.…

Kombëtarja, Atletiko dhe Malaga: analiza dhe objektivat e Bares

Nuk ka vend për emocione. Keidi Bare, kapiteni i Shqipërisë U21, do të jetë në fushë ndaj Spanjës. Ish-mesfushori i Atletikoës së Madridit ka provuar të luajë në gadishullin Iberik kundër disa prej lojtarëve që nesër në “Selman Stërmasi” do…

Java kuqezi, shtatë ndeshje në gjashtë ditë

Kategoria Superiore do të ndalet këtë javë, kjo për shkak se është periudha e grumbullimeve të Kombëtareve. Do të jetë një javë mjaft impenjative kuqezi, kjo për faktin se përveç skuadrës së parë në fushën e blertë do të zbresin dhe…

Bushi fton një sulmues nga Gjermania, ikin dy

Shqipëria U21 luan të martën një miqësore me Italinë, ndërkohë që ka lëvizje në listën e lojtarëve. Sulmuesi Fiorin Durmishaj është larguar nga grumbullimi për shkak të një dëmtimi të pësuar. Lojtari i Panionios ishte surpriza në ndeshjen…

Spanjollët janë në tjetër nivel, Shpresat humbin në Kordoba

Përfaqësuesja U21 e Shqipërisë nuk ka mundur të bëjë surprizën në transfertën përballë kryesuesve të Grupit 2, Spanjës. Kombëtarja jonë u gjend shumë shpejt nën disavantazhin e një goli, pasi talenti i Valencias, Karlos Soler, shënoi që në…

Shpresat gati, për dinjitet ndaj Spanjës

Shqipëria U21 zbret prej orës 20:00 në fushën e blertë kundër Spanjës në Kordoba, ndërkohë që kuqezinjtë kanë si objektiv një paraqitje sa më dinjitoze. Vetë trajneri Alban Bushit e tha në konferencën për shtyp se nëse nuk japin më të mirën…

Shpresat me risi, vjen edhe një talent nga Bajerni i Mynihut

Shqipëria U21 luan më 6 shtator prej orës 20:00 kundër Spanjës në transfertë dhe trajneri Alban Bushi ka ftuar disa prej lojtarëve me eksperiencë në këtë takim, teksa sikurse shihet në listë janë përfshirë lojtarë si Bare, Abazaj, Çekiçi…

Bushi gjen sulmues për Shpresat në Turqi

Shtohet numri i lojtarëve shqiptarë nga Maqedonia, të cilët janë në fokusin e Shqipërisë U21. Nga Maqedonia, portali shqiptar “infosport.mk” informon se trajneri Alban Bushi ka pikasur disa elementë të rinj që kërkon t’u japë mundësinë me…

Sytë nga Maqedonia, tre talente i thonë “po” Shqipërisë

Shqipëria ka hedhur sytë në Maqedoni dhe po kërkon për lojtarë të talentuar. Trajneri i Shpresave, Alban Bushi, ka piketuar tre futbollistë. Njëri prej tyre është mesfushori Besir Ramadani. I lindur më 9 qershor të vitit 2000, 18-vjeccari…

Shqipëria U-21 sfidon Tiranën, vendos kapiteni bardheblu

Në prag të sfidë kualifikuese kundër Islandës, Shqipëria U-21 ka zgjedhur Tiranën për një miqësore luksi, që u ka shërbyer të dyja palëve për një kolaudim të rëndësishëm në prag të sfidave të ardhshme. Trajneri i Shqipërisë U-21m, Alban…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online