Bushi fton një sulmues nga Gjermania, ikin dy

Shqipëria U21 luan të martën një miqësore me Italinë, ndërkohë që ka lëvizje në listën e lojtarëve. Sulmuesi Fiorin Durmishaj është larguar nga grumbullimi për shkak të një dëmtimi të pësuar. Lojtari i Panionios ishte surpriza në ndeshjen me Spanjën, pasi nuk ishte njoftuar thirrja e tij.

Me largimin e Durmishajt është afruar sulmuesi Ronaldo Ndreu, por ka pasur edhe një tjetër të larguar dhe ai është Emir Sahiti, i cili ka udhëtuar drejt Kroacisë. FSHF ka njoftuar mbi lëvizjet e bëra përmes njoftimit të mëposhtëm:

“Kombëtarja U-21 e drejtuar nga tekniku Alban Bushi vazhdon përgatitjet për ndeshjen miqësore Itali-Shqipëri e cila do të zhvillohet ditën e martë datë 11 shtator ora 18:30 në Cagliari. Bushi në vigjilje të kësaj miqësoreje e cila do ti shërbejë në formimin e grupit për sezonin tjetër eliminator, nuk do të ketë në dispozicion futbollistin Fiorin Durmishaj. Sulmuesi kuqezi i cili aktivizohet në radhët e Panionisit në Greqi ka lënë grumbullimin, për shkak të një dëmtimi dhe është thirrur një sulmues tjetër, Ronaldo Ndreu, që aktivizohet në radhët e VFB Trebbin në Gjermani. Trajneri Bushi pas ndeshjes me Spanjën ka lënë të lirë futbollistin Emir Sahiti për t’iu bashkëngjitur skuadrës së tij në Kroaci Hajduk Split II dhe për ti dhënë mundësi lojtarëve të tjerë të testohen gjatë miqësores me Italinë, ndonëse ishte pjesë e të dyja listave, Sahiti është lënë i lirë për arsye teknike”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online