VIDEO | Ngjashmëria e frikshme, Shefiti shënon si… “laçiani” Xhejms

Shefit Shefiti ka arritur të shënojë gol në miqësoren që Shqipëria U21 po luan me Maltën. Një realizim mjaft i bukur, që erdhi pas një skeme të aplikuar në mënyrë perfekte nga djemtë kuqezi. Gjithçka e mirëmenduar.

Muçolli shërbeu për Imerin dhe ky i fundit asistoi për Shefitin. Ky i fundit arriti të kalonte portierin kundërshtar dhe të bënte kuqezinjtë të festonin. Por një gol i tillë është shënuar edhe në të shkuarën dhe ka ndodhur në stadiumin “Qemal Stafa”.

Në maj të vitit 2015, në finalen e Kupës së Shqipërisë mes Laçit dhe Kukësit, ishin kurbinasit që realizonin me një skemë të përafërt. Veliaj tokazi pasonte për Marko Cetkoviç dhe malazezi shërbente për Xhejms Adeniji. Nigeriani me qetësi e dërgonte më pas topin në rrjetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online