Shpresat vihen përballë yjeve spanjollë në Kordoba, ja formacionet

0

Kombëtarja U21 do të luajë në orën 20:00 ndaj përfaqësueses së Spanjës në stadiumin e qytetit të Kordobas. Ndeshja luhet në kuadër të kualifikuese të “Europianit U21, San Marino 2019”.

Spanjollët kryesojnë grupin 2, me 6 fitore në 6 takime, ndërsa kombëtarja renditet në vendin e parafundit me 6 pikë pas 7 takimesh.

Në formacionin e vendasve bien në sy emrat e futbollistëve si Soler i Valencias, Ojarzabal i Sociedad dhe sulmuesi i Real Madrid, Borja Majoral.

 

Shqipëria: Selmani; Maloku, Hakaj, Tafa, Kryeziu; Ramadani,  Sulejmanov,  Bare,  Abazaj, Doka, Durmishaj.

Tr: Alban Bushi

Spanja: Simon; Mafeo, Zhunior,Mere, Nunjez, Zubeldia, Soler, Merino, Fornals, Ojarzabal, Majoral.

Tr. L.Kastijo

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.