Browsing Tag

Shkendija

Mici i bindur: Shkëndija kualifikohet, e përmbysim humbjen

Mbrojtësi Gledi Mici është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Shkëndija e Tetovës. Mëngjarashi, i cili ka pasur shumë eksperienca edhe në Superiore, ka qenë pjesë e skuadrës që ka udhëtuar në Luksemburg, ku do të luhet ndeshja e kthimit…

Dështim i bujshëm, Shkëndija eliminohet në shtëpi

Shkëndija është eliminuar, bujshëm, nga Champions League. Kuqezinjtë u mposhtën 1-2 në ndeshjen e kthimit përballë Kalju, duke u eliminuar nga kompeticioni elitar i klubeve. Fitorja në Estoni nuk i bëri shumë punë ekipit të drejtuar nga…

Ofertë zyrtare, 500 mijë euro për yllin e Shkëndijës!

Visar Musliu, për t'iu bashkuar Shkëndijës së Tetovës, bëri një lëvizje befasuese një vit më parë. Ai shfrytëzoi klauzolën që e linte të lirë nga Vardari për t'u transferuar jashtë Maqedonisë. Nënshkroi me Prishtinën dhe u huazua te…

Shkupi fiton derbin me Shkëndijën, ngec Renova

Java e Shkupit në Maqedoni, pasi ka fituar derbin me Shkëndijën e Tetovës. Një gol i shënuar nga Bajrami me penallti në pjesën e parë vendosi fituesin dhe tanimë vendi i dytë dhe i tretë janë vetëm gjashtë pikë larg. Shkupi synon…

Ofertat, Shkëndija dhe Ukraina, Besir Demiri i prek të gjitha

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Besir Demiri, ka qenë i ftuar në emisionin “Sportmania” në “TV Shenja”. Lojtari, i cili luan në kampionatin ukrainas me skuadrën e Mariopol, foli për diferencat mes futbollit në maqedonas dhe atij ukrainas…

Shkëndija marshon, Shkupi “merr frymë” në fund

Shkëndija e Tetovës vijon të fitojë dhe këtë herë në transfertë kundër Pobedës me rezultatin e pastër 0-2. Kuqezinjtë nuk ia kanë dalë të shënojnë dot në pjesën e parë, por në të dytën Bejtulai arriti të zhbllokojë rezultatin. Tre minuta…

Shkëndija arratiset në krye, Shkupit i ikën fitorja nga duart

Shkëndija vijon të shkëputet në krye të klasifikimit, pasi sot ka mposhtur 5-0 Sileksin e vendit të fundit. Tetovarët dominuan dhe fituan, ndërkohë që Vardari rival u mund në shtëpi nga Rabotniçki. Tashmë kuqezinjtë kanë gjashtë pikë më…

Shkëndija rrezikon kualifikimin, Pobeda i mund në Tetovë

Shkëndija e Tetovës është mundur sot në shtëpi nga skuadra e Pobedës në sfidën e parë të raundit të dytë të  Kupës së Maqedonisë. Tetovarët u mposhtën nga goli i Makotas, i cili realizoi pa u mbushur 20 minuta lojë. Kualifikimi është në…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online