Kundërshtar special për Shkëndijën, shans për të shlyer gabimin

0

Shkëndija e Tetovës ka mësuar emrat e kundërshtarëve të mundshëm nëse kalon në raundin e tretë eliminator të Europa League. Skuadra e Qatim Osmanit duhet që fillimisht të eliminojë luksemburgasit e Dudenlanzh dhe më pas do të ndeshjet me skuadrën e eliminuar nga përballja mes Selltik dhe Nome Kalju.

Kampionët e Skocisë jaën tmerrësisht të avantazhuar dhe do ishte një mrekulli nëse ekipi estonez do eliminonte “gjigantin” nga Gllazgou. Kalju është pikërisht ekipi që eliminoi Shkëndijën në raundin e parë të Champions League.

Skuadra nga Tetova bëri një lojë më të mirë në të dyja takimet, por një gol i pësuar në minutat e fundit të Shkup eliminoi kampionët e Maqedonisë së Veriut, të cilët tani kanë shansin për t’u hakmarrë.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online