Nisin bisedimet, Ben Arfa drejt Serie A?

Kontrata me Renes përfundoi në fund të sezonit të kaluar dhe Ben Arfa është një lojtar…

Mosha mesatare shumë e madhe, Sampdoria akord me dy talentët e Interit

Dy talentet e akademisë së Interit, Marko Pompeti dhe Felice D’Amiço do t’i bashkohen skuadrës së…

Ofertë surprizuese, “ninxha” mund të mbetet në Serie A

Antonio Konte nuk e ka në planet e tij dhe diçka të tillë ia ka pohuar…

Nuk bindi te Barça, përfundon te Sampdoria

Barcelonës iu desh të huazonte një qendërmbrojtës pas largimit të Jerri Mina në Everton. Në janar…

Sampdoria nis të shpenzojë, rikthen në Itali një “interist”

Klubi nga qyteti i Xhenoas shpenzon 14 milionë euro

Transferim rekord i Lionit, mund Milanin në garën për mbrojtësin

Olimpiku i Lionit ka thyer rekordin e klubit duke transferuar nga Sampdoria mbrojtësin danez Joakim Andersen…

“Do ia shes Milanit, Xhampaolo e adhuron”, Ferrero zbulon sekretin

Hoakim Andersen apo Denis Praet? Dy lojtarët e Sampdorias janë objektiva të Milanit, por vetëm njëri…

Rrezikon të përsëritet skenari i turkut, Milanit i duhet të nxitojë

Milanit mund t’i ndodhë e njëjta histori me Ozan Kabak. Kuqezinjtë ishin shumë afër blerjes së…

Xhampaolos i gjejnë shpejt zëvendësuesin, një ish-roman te Sampdoria

Pas largimit të teknikut Xhampaolo te Milani, stoli i Sampdorias ishte një pozicion vakant. Megjithatë, dilema…

Zbulimi i Serie A lëshon bombën: Koha që të largohem!

Në kampionatin italian të futbollit, zbulimet këtë sezon kanë qenë të shumta, me disa talentë që…

E do Milani dhe Arsenali, flet agjenti i fantazistit belg

Arsenal kërkon me ngulm fantazistin e Sampdorias, Denis Praet. Mesfushori ka bërë një sezon shumë cilësor,…

Arsenali zbraz xhepat për dy lojtarët e Serie A

Arsenali nuk pritet të ketë shumë ndryshime për sezonin e ardhshëm. Topçinjtë kanë në dispozicion një…

“E trishtë mënyra si e larguan! De Rosi na mposhti me hile, por e dua në ekip”

Masimo Ferrero mban postin e presidentit të Sampdorias, por ai nuk e ka fshehur kurrë pasionin…

Kualjarela “show”, sulmuesi “sakaton” rekordin 53-vjeçar

Fabio Kualjarela po kalon sezonin e tij më të mirë në karrierë. Me dyglëshin e djeshëm,…

VIDEO | Roma rikthehet te fitorja, kapiteni e afron me zonën Champions

Gara për një vend në Champions është bërë shumë interesante në Itali. Shumë ekipe luftojnë për…

Ranieri: Ekipet e Xhampaolos ta marrin shpirtin, ju tregoj të ardhmen e Zaniolos

Roma nuk arriti të shfrytëzonte hapin fals të Milanit për t’iu afruar vendit të katërt. Verdhekuqtë…

“Çfarë i the, harroji pistoletat?”, mbrojtësit e Sampdorias tallen me Piatek

Sampdoria zhvilloi një ndeshje shumë të mirë përballë Milanit. Fitore e merituar për ekipin dorian, pavarësisht…

VIDEO | Milan i shëmtuar dhe pa ide, gafa e Donarumës e gjunjëzon

Milani e nisi në mënyrën më të keqe sfidën, teksa pas vetëm 33 sekondash e ka…

Sampdoria së shpejti “amerikane”, zbulohet telefonata mes Vialit dhe Ferreros

Prej kohësh flitet për një interesim nga SHBA për Sampdorian. Një fond amerikan që bën pjesë…

Ka shënuar më shumë se Ronaldo, Kualjarela zbulon sekretin

Ylli i Sampdorias, Fabio Kualjarela ka zbuluar se si vazhdon të shënojë rregullisht në Serie A.…

Tentoi t’i ikte policisë, aksidentohet sulmuesi i Sampdorias

Sulmuesi i Sampdorias Greguar Defrel është bërë protagonist i një aksidenti me makinë. Ngjarja ka ndodhur…

VIDEO | Udineze zhyt Bolonjën, Kualiarela “fshin” Spalin dhe kap Ronaldon

Janë mbyllur tre sfidat e Serie A, të programuara për t’u luajtur në orën 15:00. Udineze…

Kina, ambientimi dhe… paratë: “Ish”-i i Interit i thotë të gjitha

Pasi ka luajtur për Sampdorian dhe me Interin në Serie A për shumë vite, braziliani Eder…

Akademia “mbush xhepat” e Juventusit, 20 milionë euro nga shitja e talentit

Juventusi dhe portieri i talentuar Emil Audero kanë ndërprerë bashkëpunimin pas plot 11 vitesh. Talenti italo-indonezian…

VIDEO | Sampdoria rikthehet te fitorja, vendos i zakonshmi Kualjarela

Sampdoria është rikthyer te fitorja pas tre humbjeve rresht, duke mposhtur Kaljarin në shtëpi. Ka qenë…

“Vetëm unë besoja te Kualjarela, ai sapo ka nisur të luajë futboll!”

Fabio Kualjarela po përjeton një rini të dytë. 36-vjeçari i Sampdorias ka shënuar 16 gola në…

VIDEO | Napoli “shuplakë” Sampdorias, ndalet “furia” e Kualjarelës

Napoli ka hedhur pas krahëve eliminimin në Kupë nga Milani, teksa mundi ditën e sotme në…

Rini e dytë për Kualjarelan, sulmuesi rikthehet edhe në kombëtare

Pas 11 ndeshjeve radhazi me gol, Fabio Kualjarela vazhdon të jetë një nga sulmuesit më të…

Forma fantastike e Kualjarelës, 36-vjeçari merr shpërblimin madhor

Forma e treguar nga Fabio Kualjarela këtë sezon është diçka që ka habitur çdokënd në Itali,…

Rekordi dhe urimi i veçantë, Kualjarela: Dridhem vetëm kur dëgjoj emrin e Batistutës!

Fabio Kualjarela është njeriu i momentit në Serie A. Sulmuesi i Sampdorias shënoi një dygolësh në…

Kualjarela si 20-vjeçar! Shënon gol dhe hyn në histori!

Sapo është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Sampdoria-Udineze dhe vendasit kryesojnë 1-0. Goli është shënuar…

“Trajnerët si gratë, futbolli më ka dhënë shkelma b******! Zapata? Do e mbys trajnerin!”

Masimo Ferrero është një nga presidentët më të çuditshëm të botës së futbollit. Producent filmash, aktor,…

VIDEO | Spektakël për një pikë në Firence, debutimi i çmendur i Muriel

Fiorentina dhe Sampdoria dhurojnë spektakël në “Artemio Franchi”. Plot gjashtë gola në Firence, ku të dyja…

Futbolli i Sabatinit: Nuk ka vetëm agjentë kriminelë! Pengu? Pastore, luante futboll ëndrrash!

Valter Sabatini është një ndër drejtorët sportivë më të suksesshëm të futbollit italian. Pasi kaloi disa…

Zyrtarizime bomberash, prezantohen Gabigol dhe Gabiadini

Tashmë është zyrtare dhe Gabriel Barbosa, i njohur ndryshe si Gabigol, do të jetë një lojtar…

Baloteli ndërron destinacion, bën gati rikthimin e bujshëm

Mario Baloteli është një ndër emrat më të përfolur të merkatos së janarit. Italiani, i cili…

Çudia e Sampdorias, merkato e dimrit hapet me një ekspert “playstation”-i

Fansat e Sampdorias kanë mësuar ditën e sotme emrin e blerjes më të re klubit nga…

Shpërthen Ferrero: VAR-i problem, po shohim nga dy ndeshje njëkohësisht!

Sampdoria zhvilloi një ndeshje të mirë kundër Juventusit, por doli pa pikë nga fusha e blertë.…

VIDEO | CR7 dhe VAR-i nderojnë Juven, Kualjarela në ndjekje të… Batistutës

Juventusi ka hedhur pas krahëve barazimin me Atalantën dhe është rikthyer te fitorja. Bardhezinjtë e Alegrit…

Ndeshjes rekordesh në Torino, Kualiarela i përgjigjet Ronaldos

Ndeshja mes Juventusit dhe Sampdorias është e veçantë për Kristiano Ronaldon, ashtu si dhe për Fabio…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online